Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Právo a sebeobrana

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Právo, sebeobrana

Změny 2018 - minimální mzda, důchody, doplatky na léky, otcovská, ošetřovné, přídavky, daňové zvýhodnění, předkupní právo, e-recepty, poštovné

Email
Úterý, 02. leden 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1888x   

zmeny-2018-minimalni-mzda-duchody-doplatky-na-leky-otcovska-osetrovne-pridavky-danove-zvyhodneni-predkupni-pravo-e-receptyRok 2018 přináší opravdu velké množství změn, které se dotknou nás všech. Dá se říci, že se budeme mít zase o trošku lépe. Budou nižší doplatky na léky, vyšší minimální mzda a hodinová sazba, mění se výše přídavků na děti, dochází k valorizaci důchodů, zvyšuje se daňová sleva na dítě a vůbec daní. Mění se také očkovací kalendář, zavádí se otcovská (obdoba mateřské), mění se doplatky na léky, zavádí se povinně elektronické recepty nebo se obnovuje předkupní právo na nemovitost ve spoluvlastnictví. Změny se budou také týkat igelitových tašek v obchodech - ty již nebudeme moci získat zdarma od obchodníka. Potraviny s prošlou minimální trvanlivostí se nebudou vyhazovat, ale budou dávat na charitu. Příjemná změna je také pro stavebníky, kterým se usnadní stavební řízení. O tom všem ve článku. 

Celý článek...
 

Platy a mzdy v českých nemocnicích - jsou zvyšovány jak kde a jak komu

Email
Pondělí, 23. únor 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4004x   

platy-a-mzdy-v-ceskych-nemocnicich-jsou-zvysovany-jak-kde-a-jak-komuZvyšování platů a mezd v českých nemocnicích Jak kde a jak komu Od 1. ledna 2015 mělo dojít ke zvýšení platů a mezd nemocničních zaměstnanců o 5 %. Vláda toto označila za jednu ze svých priorit. Že k tomu došlo pouze v některých nemocnicích, je obrazem trvajícího chaotického stavu českého zdravotnictví.

___

___

Celý článek...
 

SMS linka Policie ČR - 603 111 158 (tísňové SMS pro neslyšící)

Email
Neděle, 08. únor 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3603x   

sms-linka-policie-cr-603-111-158-tisnove-sms-pro-neslysiciProjekt tísňové linky pro neslyšící - SMS 603 111 158 - počátkem roku 2006 iniciovala Preventivně informační skupina Správy hlavního města Prahy P ČR rozšíření služeb poskytovaných policisty občanům hlavního města. Projekt si kladl za cíl zpřístupnit v plném rozsahu linku tísňového volání: 158 všem občanům, tedy i občanům handicapovaným poruchou či úplnou ztrátou sluchu. Samozřejmě s vědomím toho, že je třeba brát v úvahu specifické potřeby sluchově postižených.

___

___

Celý článek...
 

Porodné 2015 - změny, otázky a odpovědi

Email
Středa, 04. únor 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5368x   

 

porodne-2015-zmeny-otazky-a-odpovediV oblasti porodného v roce 2015 došlo ke změnám. Odpovědi kdo má a kdo nemá nárok na porodné se můžete dozvědět zde nebo požádat o odpověď "na míru" bezplatnou právní porandu online na webu www.bezplatnapravniporadna.cz 

porodné 2015 kalkulačka výpočet

___

Celý článek...
 

Změny zákonů v roce 2015 - zákony, platy, daně, sociální oblast, silniční zákony, potraviny

Email
Čtvrtek, 01. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5662x   

zmeny-zakonu-v-roce-2015-zakony-platy-dane-socialni-oblast-silnicni-zakony-potraviny

 

Nový rok sebou nepřináší jen změnu číslovky na konci, ale vždy také spousty změn a novinek v zákonech, předpisech a nařízeních. Podívejte se na velký přehled, co se vše změní v daních, na silnicích, nebo v sociální oblasti.

___

___

Celý článek...
 

Prodej lékařské praxe - postup dle zákonů 2015, podmínky, poplatky

Email
Čtvrtek, 01. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11368x   

prodej-lekarske-praxe-postup-dle-zakonu-2014-podminky-poplatkyProdej lékařské praxe je stále aktuální téma, jež je konstantně předmětem řady dotazů, které právní kancelář ČLK řeší. Z tohoto důvodu považujeme za žádoucí některé zásadní principy, jimiž se převody řídí, našim čtenářům tímto článkem připomenout a ušetřit je tak možných nepříjemných překvapení, pokud by se sami rozhodli svou praxi prodat.

___

___

Celý článek...
 

Lékařská péče a zdravotní služby pro nezletilé - právní pohled 2015

Email
Čtvrtek, 01. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5055x   

lekarska-pece-a-zdravotni-sluzby-pro-nezletile-pravni-pohled-2014Mgr. Bc. Miloš Máca v komplexním článku o změnách v právních předpisech týkajících se zdravotnictví po 1. lednu 2014 již nastínil ve zkratce změny týkající se nezletilých pacientů. Přesto patrně stojí za to nadále se těmito otázkami podrobněji zabývat, protože často dochází k situacím, které nejsou zcela jednoznačné a lékaři přesně nevědí, jak postupovat právě v této citlivé oblasti, zejména v případech, kdy rodiče nejsou ve vzájemné shodě.

___

___

Celý článek...
 

Ústavní pohotovostní služby a porušování či obcházení zákonů

Email
Čtvrtek, 01. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6663x   

ustani-pohotovostni-sluzby-2014-a-porusovani-ci-obchazeni-zakonuVšichni ten pojem používáme, ale co vlastně znamená? Definice dle Velkého lékařského slovníku: Ústavní pohotovostní služba – služba, která se zřizuje v zařízeních ústavní péče pro poskytování zdravotnických služeb nemocným v těchto zařízeních a nemocným, kteří byli do těchto zařízení dopraveni nebo se dostavili k přijetí nebo ošetření v době mimo pravidelný provoz zdravotnických zařízení.

___

___

Celý článek...
 

Útoky na osobnost lékaře - právní ochrana důstojnosti lékaře a řešení útoků proti němu

Email
Čtvrtek, 18. prosinec 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4311x   

utoky-na-osobnost-lekare-pravni-ochrana-dustojnosti-lekare-a-reseni-utoku-proti-nemuProblematice právní ochrany lékaře v případě neoprávněných útoků na profesní čest a důstojnost v médiích i jinde jsme v časopisu Tempus medicorum již psali. Možnosti právní ochrany lékařů se od té doby sice příliš nezměnily, byť je vydán nový občanský zákoník, bude však patrně namístě je znovu připomenout.

___

___

Celý článek...
 

Pronásledování (stalking) lékaře, zdravotní sestry, zdravotníka pacientem - právní pohled na situaci

Email
Úterý, 14. říjen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2674x   

 

pronasledovani-stalking-lekare-zdravotni-sestry-zdravotnika-pacientem-pravni-pohled-na-situaciV řadě evropských zemí je trestným činem tzv. stalking, tedy nebezpečné pronásledování, kterým je nežádoucí a nevyžádané kontaktování jiného, ať již osobním stykem, esemeskami, nebo jiným způsobem, které kontaktovaný odmítá a vnímá je jako pro sebe nepříjemné a nebezpečné. Česká lékařská komora společně s Bílým kruhem bezpečí a některými dalšími organizacemi při tvorbě nového trestního zákoníku žádala ministra spravedlnosti Pospíšila, aby začlenil toto jednání, tzv. nebezpečné pronásledování neboli stalking, do nového trestního zákoníku.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 20
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny