Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Fotografie a obrázky (anatomie a nemoci)

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Fotografie a obrázky (anatomie a nemoci)

Lymfatický otok, lymfedém - obrázek, fotografie

Email
Čtvrtek, 24. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11058x   

jak-vypada-lymfaticky-otok-lymfedem-elefantiaza-obrazek-fotografie-3Lymfatický otok neboli lymfedém (lymphoedem, anglicky lymphatic edema) je edematosní prosáknutí tkání většinou horních nebo dolních končetin, způsobených poruchou odtoku lymfy. Někdy může vést ke značnému zvětšení postižené končetiny. Stav pak nazýváme jako elefaktiáza. Lymfa odvádí ze tkání bílkoviny, tekutiny a různé toxiny. Blokování lymfatických cév vede k hromadění tekutiny a lymfedému.

___
___

Celý článek...
 

Jak vypadá opruzenina, opruzeniny - obrázek, fotografie

Email
Středa, 23. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 23458x   

jak-vypadaji-opruzeniny-obrazek-fotografieOpruzení se odborně nazývá intertrigo a vznikne velmi snadno. Vytvoří se tam, kde se dotýkají nebo o sebe třou dvě plochy kůže. V tom místě se pak zadržují teplo a vlhko, a pokud je navíc chráněné těsným oblečením, špatně sem proniká vzduch, hromadí se tu kožní pot a maz, pokožka se zapaří, je podrážděná, což se projeví zarudnutím, svěděním, či dokonce pálením. Opruzeniny však vznikají, a to velmi často, také působením bakterií a kvasinek, které se na našem těle běžně vyskytují. Svůj podíl mají i vláknité houby, jež vyvolávají plísně na kůži nohou či nehtů.

___
___

Celý článek...
 

Jak se projevuje řitní trhlina, análni fisura - obrázek, fotografie

Email
Pondělí, 21. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7106x   
jak-se-projevuje-ritni-trhlina-fissura-ani-priznaky-projevy-symptomy-obrazek-fotografieAnální ragády či fissury, tedy řitní trhliny vznikají mechanicky např. při potlačování defekačního reflexu (habituální zácpa, kdy se stolice nepřiměřeně zahustí a je pak násilím vytláčena z řitního kanálu) nebo při análním pohlavním styku. Ragády jsou malé povrchové trhlinky, hlubší praskliny tkání nazýváme fisurami. V léčbě se uplatňují režimová opatření (jít hned na WC), dostatek tekutiny, vlákniny. Důležitá je hygiena, lokálně pak čípky, masti. Výjimečně se uplatňuje divulze (násilné povolení svěrače) či chirurgický výkon.

___
___

Celý článek...
 

Vulva, pochva, vagina - anatomie, obrázek, fotografie

Email
Neděle, 20. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 75298x   

anatomie-pochvy-vaginy-delohy-obrazek-fotografieVulva je zevní část ženského pohlavního ústrojí, resp. zevních rodidel, lůno. Zahrnuje velké a malé stydké pysky (labia majora a labia minora), poštěváček (klitoris), ústí pochvy (vaginy) a močové trubice a lubrikační žlázky.  Pochva, vagina je pohlavní orgán ženy sloužící k pohlavnímu styku (koitu), ochraně vyšších etáží pohlavního ústrojí a jako porodní kanál. Je uložena mezi močovým měchýřem a močovou trubicí vpředu a konečníkem vzadu. Trubicový svalový orgán. V horní části se do ní vyklenuje děložní hrdlo jako portio vaginalis - čípek, okolo něhož je poševní klenba fornix vaginae. 

___
___

Celý článek...
 

Panenská blána, hymen - obrázek, fotografie, umístění, anatomie, tvar

Email
Neděle, 20. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 76619x   

panenska-blana-hymen-fotografie-obrazek-umisteni-protrzeni-deflorace-2Panenská blána neboli hymen je slitniční řasa, která u ženy zcela nebo částečně překrývá otvor do vaginy (pochvy). Pojem hymen pochází z Řecka - v překladu znamená membránu nebo blánu. Protržení panenské blány se nazývá odborně deflorace a dochází k ní většinou při prvním pohlavním styku nebo při manipulaci (nejčastěji při manipulaci s tamponem, též při cvičení - typicky při aerobiku - a dále při masturbaci prsty nebo umělým penisem - robertkem).

___
___

Celý článek...
 


Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny