Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Praktické postupy v ošetřovatelství

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Praktické postupy v ošetřovatelství

Poplatek za nahlížení a kopie ze zdravotnické dokumentace (origiálu)

Email
Středa, 16. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1877x   

poplatek-za-nahlizeni-do-zdravotnicke-dokumentace-a-kopie-opisyOtázka, zda poskytovatel zdravotních služeb je oprávněn účtovat pacientovi, jeho zmocněnci nebo zákonnému zástupci úhradu za účast pověřeného zaměstnance při nahlížení do zdravotnické dokumentace ve smyslu § 65 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách v platném znění, je považována za spornou. Ani zákon o zdravotních službách č. 372/2011 Sb., ani občanský zákoník – zákon č. 89/2012 Sb. tuto otázku výslovně neřeší.

Celý článek...
 

Studium ARIP Brno - přednášky ke stažení online zdarma

Email
Úterý, 11. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 22818x   

studium-arip-brno-prednasky-ke-stazeni-online-zdarmaV České republice je mnoho zdravotních sestřiček, které si dále zvyšují své vzdělání a absolvují tzv. ARIP, což je zkratka pro slova anaestezie-resuscitace-intenzivní péče. Na této stránce jsou ke stažení přednášky vyučujících paní Fendrychové, Klimešové, Selingerové, Vařekové a Úlehlové a pana Husárka z NCONZO Brno, VInařská 6.

___
___

Celý článek...
 

Úlevová a dlouhodobá moderní léčba astmatu - léčiva, trendy

Email
Čtvrtek, 15. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8568x   

ulevova-dlouhodoba-moderni-lecba-astmatu-trendy-lecivaSoučasná doporučení pro léčbu asthma bronchiale vycházejí z poznání etiopatogenetického podkladu tohoto onemocnění - chronického zánětlivého postižení bronchiální sliznice. Dlouhodobě neléčený zánět má za následek přestavbu bronchiální stěny s ireverzibilní poruchou průchodnosti bronchů. Jaké jsou moderní trendy léčby astmatu v roce 2012?

___
___

Celý článek...
 

Klystýr - návod, postup, provedení

Email
Středa, 23. prosinec 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 107438x   
klystyr_postup_provedeni_navod_provedeni_klystyru.jpgKlystrýr (klyzma) je vpravení tekutiny konečníkem do esovité kličky a do tlustého střeva. Rozeznáváme různé druhy klystýru (klyzmatu) - projímavé (pro vyprázdnění), léčebné (za účelem vpravení látky na sliznici tlustého střeva), diagnostické (vpravení kontrastní látky). Nejčastěji se používá jednorázové klyzma, které vyprazdňuje a vyplachuje tlusté střevo (např. u porodu).

obrázky video

Celý článek...
 

Intravenozní injekce a aplikace infúze - postup podávání i.v. injekcí a infúzí

Email
Pondělí, 16. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 37781x   
postup_aplikace_intravenozni_injekce_infuze.jpgIntravenózní aplikace je způsob vpravení tekuté látky přímo do žíly či tepny. Může být jednorázová (injekce) nebo kontinuální (infuze). V porovnání s ostatními způsoby vpravování látek do těla je intravenózní aplikace nejrychlejším způsobem. Některé léky, stejně tak jako krevní transfuze a smrtící injekce mohou být aplikovány pouze intravenózně.

 

návod komplikace

Celý článek...
 

Intramuskulární injekce, postup aplikace injekce do svalu

Email
Pátek, 13. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 81754x   
postup_aplikace_intramuskularni_injekce.jpgAplikací injekce do svalu dosáhneme rychlého nástupu efektu léčiva a také prodlouženého účinku. Léčivo se totiž ze svalu uvolňuje delší dobu. Do svalu aplikujeme velké množství léků - např. léky od bolesti. Stránka popisuje do kterých svalů se intramuskulární injekce aplikují a jaký je správný postup aplikací injekcí.

návod komplikace obrázek video

Celý článek...
 

Subkutánní injekce, intradermální injekce - postup aplikace kožní a podkožní injekce

Email
Čtvrtek, 12. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 67301x   
subkutanni_intradermalni_injekce_postup_aplikace.jpgObsah některých injekcí aplikujeme do kůže nebo pod kůži. Tyto formy injekčních aplikací pak nazýváme subkutánní nebo intradermální. Nejčastěji takoto podávané léky jsou inzulín a heparin. Pojednání o aplikaci a o inzulínu a heparinu pojednává násleudjící stránka.

návod komplikace obrázek video

 

Celý článek...
 

Bandáž nohou, postup bandáže dolních končetin

Email
Středa, 11. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 53370x   
bandaz_nohou_dolnich_koncetin_postup.jpgKompresivní obvaz na dolní končetiny se může přikládat z různých důvodů - např. před a po operaci (jako prevence tombembolické nemoci - tedy vzniku sraženiny v cévním řečišti dolních končetin), při operaci žil, jako prevence křečových žil (varixů) nebo při snaze zabránit dalšímu rozšíření nebo rozšiřování varixů a také při snaze předcházet vzniku otoků na nohou (resp. dolních končetinách).

 

___

___

Celý článek...
 

Klyzma - postup, provedení klyzmatu, jak provést klyzma

Email
Pondělí, 09. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 56897x   

klyzma_postup_provedeni_klyzmatu_jak_provest_klyzma.jpegKlyzma je vpravení tekutiny konečníkem do esovité kličky a do tlustého střeva. Rozeznáváme různé druhy klyzmatu - projímavé (pro vyprázdnění), léčebné (za účelem vpravení látky na sliznici tlustého střeva), diagnostické (vpravení kontrastní látky). Nejčastěji se používá jednorázové klyzma, které vyprazdňuje a vyplachuje tlusté střevo (např. u porodu).

obrázky video

Celý článek...
 

Postup zavedení permanentního močového katetru PMK, katetrizace - druhy katetrů, definice

Email
Pátek, 06. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 81389x   

postup_zavedeni_permanentniho_mocoveho_katetru_katetrizace_obrazek_video.jpegKatetrizace žen se týká především zdravotních sester. Katetrizace mužů pro složitost výkonu se pak týká lékaře, který tento výkon u mužů provádí. Text obsahuje obsáhlý popis činnosti při zavádění PMK i se zajímavými poznámkami.

___

Celý článek...
 


Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny