Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Texty

V obýváku jako v kině? S Black Friday je možné vše!

Email
Středa, 02. říjen 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 193x   

 

v-obyvaku-jako-v-kine-s-black-friday-je-to-mozneTaké milujete, když sedíte v tmavém prostoru, obklopuje vás hlasitá dramatická hudba a před vámi na se plátně promítá film s poutavou zápletkou? Kino má zkrátka unikátní atmosféru, která je prakticky nenahraditelná. Nicméně pokud pracujete do noci, nemáte s kým do kina vyrazit nebo jste nesehnali hlídání pro své ratolesti, můžete si nějaký zajímavý film pustit alespoň doma. Jak si vytvořit kino přímo u vás doma? S našimi tipy o zvládnete jednoduše a díky blížícím se akcím na elektro Black Friday, za vše potřebné ani tolik neutratíte.

Celý článek...
 

Jak opravdu poznat cizí zemi při cestování a užít si ji - tipy které překvapí

Email
Úterý, 02. červenec 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 459x   

Možná budete překvapeni ne zcela běžnými tipy, jak poznat cizí zemi: nechoďte do muzea, choďte sledovat lidi do hospod, nebojte se kontaktu se zdejšími lidmi, necestujte s turistickými skupinkami (pak si na cestování jen hrajete, ale doopravdy necestujete), nebojte se, že vám nebudou cizinci rozumět, nesrovnávejte, nedělejte velké nákupy, cestujte pomalu a vnímejte cestování jako dobrodružství.

___

___

Celý článek...
 

Jak si neudělat trapas na dovolené - co dělají Češi v zahraničí?

Email
Pondělí, 01. červenec 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 409x   

A je to tady. Prázdniny, dovolenkáři, paštikáři. Lidé s batohem plným plechovek gambáče, mizernou jazykovou výbavou a potřebou tleskat v letadle vyrážejí za česká humna. Už dávno nejsme izolovanou zemí někde za železnou oponou, ale přesto se ještě najde dost lidí, kteří nemají ponětí, jak se na dovolené chovat, a vzniká pak tohle:

 

___

___

Celý článek...
 

Sběr třešní - kde děláme nejčastěji chyby

Email
Sobota, 25. květen 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 684x   

sber-tresni-kde-delame-nejcasteji-chybyPrvní třešně se sklízejí už koncem května, ale tím hlavním měsícem, kdy červenají oblíbené srdcovky a chrupky je červen. Třešně (podobně jako další dužnaté ovoce) obsahují až 80% vody, dále vitaminy A, B i C, draslík, železo, měď, vápník, hořčík a fosfor. Třešně jsou také zásobárnou kyseliny listové, která kladně ovlivňuje naši psychiku. Dále obsahují antokyany, které chrání cévy a srdce.

__

__

Celý článek...
 

Prevence zubního kazu a zkažených zubů - tipy, rady, čemu se vyhýbat

Email
Pátek, 10. květen 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1615x   

prevence-zubniho-kazu-a-zkazenych-zubu-tipy-rady-cemu-se-vyhybatMít zdravé zuby, i to je nejen společenská nutnost, ale i ekonomická výhoda. Opravy poničeného chrupu, pokud Vám mají zajistit zuby jako nové, totiž stojí desítky a někdy i stovky tisíc korun. Prevence přitom není drahá, ani náročná.

___

___

Celý článek...
 

Tape, taping, tejpy, tejpování, páska, páskování - princip účinku, indikace, kdy pásku odlepit, nejčastější chyby

Email
Čtvrtek, 09. květen 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 944x   

tape-taping-tejpy-tejpovani-paska-paskovani-princip-ucinku-indikace-kdy-pasku-odlepit-nejcastejsi-chybySpecialita vrcholových sportovců se jako vlna tsunami šíří i mezi nadšené amatéry. Je jedno, jestli se věnujete kolu, běhu, aerobiku, józe či chodíte „jen“ na túry. Elastické pásky se můžou stát povoleným dopingem při každé fyzické aktivitě. Barevné pruhy zdobí lýtka, kotníky, ruce, záda i ramena sportovců všech kategorií. Jako by „tejpy“ neboli kineziologické pásky patřily ke sportovnímu outfitu. Tapy nejsou jen módním doplňkem, ale pomůckou, která zpříjemní pohyb a uleví od bolesti.

___

___

Celý článek...
 

Vyhlazení vrásek botulotoxinem (botoxem), kyselinou hyaluronovou - průběh, cena, účinnost, pro koho je vhodná

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1204x   

vyhlazeni-vrasek-botulotoxinem-botoxem-kyselinou-hyaluronovou-prubeh-cena-ucinnost-pro-koho-je-vhodnaNaše pleť stárne. Neúprosný je k ní nejen čas, ale také nepříznivé počasí, znečištěné ovzduší a sluneční záření. Svůj podíl na jejím opotřebování má i nesprávná péče, kouření či hormonální změny. Je jasné, že tvorbu vrásek nezastavíme. Můžeme ji však s využitím moderních přírodních materiálů oddálit.

___

___

Celý článek...
 

Potraviny pro správný vývoj mozku plodu v děloze matky - ryby, luštěniny, jogurt, špenát, vejce, semínka a ořechy, avokádo

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 762x   

potraviny-pro-spravny-vyvoj-mozku-plodu-v-deloze-matky-ryby-lusteniny-jogurt-spenat-vejce-seminka-a-orechy-avokadoMozek miminka se začne tvořit již tři týdny po početí a jídlo, které matka v těhotenství jí, přitom hraje velmi důležitou roli. Pro správný vývoj je zapotřebí široký okruh živin, proto by se nastávající maminka měla snažit jíst stravu zdravou a pestrou. Mezi potravinami jsou však některé, které svou výživností opravdu vynikají. 

___

___

Celý článek...
 

Emoci a nemoci aneb princip psychosomatiky

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 715x   

emoci-a-nemoci-aneb-princip-psychosomatikyTrápí vás stále dokola ty samé nemoci a konzervativní léčba prostě nezabírá? Pak zkuste zapomenout na léky a poslechněte si své vlastní já. Podlomeným zdravím nás totiž někdy tělo upozorňuje, že je načase zpomalit.

___
___

Celý článek...
 

Psychosomatické nemoci, nemoci ovlivněné psychikou - ekzém, alergie, bolesti páteře, gynekologické potíže, afty

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 606x   

 

Bude to možná překvapením, ale některé nemoci mohou být ovlivněné stavem psychiky a naladěním. Pojďme se podívat, která onemocnění to jsou a jak nastavit tělo tak, aby začalo znovu fungovat. Jde např. o alergii, imunitu, ekzém, bolesti páteře, afty, akné, gynekologické potíže, banální nachlazení, dále angína ad. 

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 178
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny