Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Byt, dům, zahrada Vřesy a vřesovce - rozdíl mezi twins, trio; kdy kvetou vřesy a vřesovce

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Vřesy a vřesovce - rozdíl mezi twins, trio; kdy kvetou vřesy a vřesovce Email
Čtvrtek, 22. září 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3113x

vresy-a-vresovce-rozdil-mezi-twins-trio-kdy-kvetou-vresy-a-vresovce-2Podzim je sice plný barevného listí, ale co se týče květů, už je to bída. Ještě že to zachraňují „rozcuchané“ trsy těchto vděčných rostlin. Když budete chtít, můžou vám těšit oči až do jara. Vřesy a vřesovce - s rozlišováním si nelámejte hlavu - totiž mají spoustu odrůd: ty první rozkvétají v září a ty nejopozdilejší až v prosinci a květy jim vydrží do dubna.

___

___

Na výběr je neuvěřitelně široká paleta odstínů od bílé až po temně červenou. Čím víc vřesů je pohromadě, tím víc jim to sluší a nemusíte se bát, že by to neladilo - takže s klidem pošlete do květinářstvi i partnera, který nerozezná lila od bordó. Pokud mu ale přesto nevěříte, ať koupí vřesy označené Twins nebo Trio - tedy dvě či tři různobarevné kvetoucí odrůdy sesazené v jednom květináči.

vresy-a-vresovce-rozdil-mezi-twins-trio-kdy-kvetou-vresy-a-vresovceDál už to budete mít snadné. Vyberte pro vřes slunné místo na balkoně nebo za oknem, nenechte půdu vyschnout (zalévejte pokud možno odstátou vodou) a kochejte se. Příležitostí bude dost: vřesy a vřesovce totiž vypadají hezky i po odkvětu, takže můžou vyplňovat osiřelé truhlíky až do chvíle, kdy je vystřídají narcisy nebo modřence.

Pokud vám to ale nedá a budete si chtít trochu ušpinit ruce od hlíny, můžete vřesy sesadit s dalšími rostlinami, kterým svědčí chladné roční období. Vyzkoušejte třeba okrasné trávy, jako je dochan, ajánii se žlutými květy jako knoflíky anebo libavku s červenými plody, které voní po žvýkačce.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny