Dobré dopoledne, dnes je středa 24.7.2024, svátek slaví Kristýna, zítra Jakub.

Rozvod manželství - mýty, fakta a omyly, kterým lidé často věří

 

rozvod-manzelstvi-myty-fakta-a-omylyKolikrát jste už slyšela, že je lepší se rozejít než vystavovat děti napětí v nefunkčním manželství? Podle americké rozvodové mediátorky Debry MacLeodové jde ale o zažitou lež. A podobných vymluv je prý víc... Ne vždycky je nám ve vztahu dobře, někdy nás dusí ponorková nemoc, rozčiluje nás každý pohyb našeho protějšku. Jindy nám vadí nuda, nedostatek vášně nebo se do někoho zakoukáme. Je to ale skutečně důvod, proč rozbíjet jinak funkční rodinu? Jaké bývají argumenty, které si samy sobě nalháváme?

__

__

Jak se pozná nevěrná žena - 6 znaků chování

Jak se pozná nevěrná žena, jak se chová nevěrná ženaKdyž jsou nevěrní muži, logicky musí být nevěrné i ženy. Ale jak se taková ženská nevěra pozná? Přítelkyně bude najednou více hlídat svůj mobilní telefon. Možná o vás bude mít přítelkyně paradoxně větší zájem a bude se ptát jak jste prožil den nebo kde jste byl (případně kde zítra (05.10.2018) budete ;). Může vypadat ustaraně, když přemýšlí a přitom se moc nesvěřuje (což není u žen typické). Může být popudlivá. Může mít kamaráda, se kterým tráví nepřiměřeně moc času.  A bude vám odpovídat nekonkrétně.

__

__

Rozvod manželství - děti, zásady co (ne)dělat, využití mediátora a mediace při/po rozvodu

 

Rozvod - slovo ostré jako samurajský meč, které dokáže rodinu rozetnout na prvočinitele. Ruku v ruce s ním nastupují pocity obav, nejistoty, vykořenění a strach z budoucích dní. Dospělí se perou se svými emocemi, a často tak nedokážou citlivě vnímat pocity ostatních. Jenže na rozvod nebývají jen dva.

___

___

Když je čas na rozchod aneb neudržujte neudržitelné a nebojte se odejít

kdyz-je-cas-na-rozchod-ve-vztahu-aneb-neudrzujte-neudrzitelne-a-nebojte-seVe vztahu si rádi idealizujeme toho druhého, nechce se nám ze vztahu vystupovat a uznat, že je to ztráta času. Koukáme zasněně na ty měsíce/roky snahy, kreslíme si do růžova drobné úspěchy a nechceme si přiznat, že toho vrcholu nikdy nedosáhneme. Na rozdíl od horolezců ale nehrozí přímo smrt, takže to táhneme, táhneme a zabíjíme to nejdražší co máme – čas.

___

___

Jak se vyrovnat s vážnou nemocí, špatnou zprávou nebo životní krizí - pravidla a tipy

jak-se-vyrovnat-s-vaznou-nemoci-spatnou-zpravou-nebo-zivotni-krizi-pravidla-a-tipyNěkteří lidé ani přes vážnou nemoc či hendikep neztrácejí svůj životní optimismus. Ba právě naopak. Vnitřní síly a motivace mají na rozdávání, a to i přesto, že své nelehké situaci musejí čelit, ať chtějí nebo ne. Jste v situaci, kdy by se vám takováto vnitřní síla hodila? V našem miniseriálu se podíváme na to, co se můžeme naučit od lidí, které potkala vážná nemoc, a oni v sobě dokázali najít vnitřní sílu. Jak se vlastně dokážou poprat s nepříjemnými zprávami, které jim navždy mění jejich životy?

____

____

Co říct člověku v životní krizi a jak ho uklidnit, proč utěšování nemusí pomoci?

co-rict-clovekovi-v-zivotni-krizi-a-jak-ho-uklidnit

Poslouchám, jak jeden můj známý, psychoterapeut, vypráví o svojí pacientce. Je to žena, která přežila těžkou havárii. Dodnes má velké bolesti a paralyzovány končetiny. Slyšel jsem ten příběh už desetkrát, ale vždycky znovu mě na tom šokuje jedno. Řekl té nebožačce, že tragédie přinesla do jejího života pozitivní změny.

___

___

Přítel nebo manžel lakomec aneb život jako psychický teror - co si počít a jak muže změnit?

pritel-nebo-manzel-lakomec-aneb-zivot-jako-psychicky-teror-co-si-pocit-a-jak-muze-zmenitI když se to mezinárodním institucím i mnoha ženám nelíbí, stále platí, že příjmy mužů v Česku výrazně překračují příjmy žen. Když je navíc maminka na rodičovské dovolené s dětmi, může jí manžel hlídající každou korunu pořádně zkomplikovat život. Problematický vztah k penězům ale většinou způsobuje trauma z minulosti - a s ním se dá pracovat.

___

___

Proč ženy nejčastěji opouštějí muže - názor manželského poradce

proc-zeny-nejcasteji-opousteji-muze-nazor-manzelskeho-poradceJsem manželský poradce. Pracuji se ženami a muži, kteří se v manželství nějak zamotali. A i když důvody se zdají být u každé dvojice jiné, měli by muži vědět, že pokud je příčina v nich, pak obvykle jedna a táž. Puká jim kvůli tomu srdce. Přesto to udělají. Seberou veškerou odvahu a všechny svoje síly. A nechávají muže, s nimiž mají děti, byt, život. A téměř vždycky z jednoho a téhož důvodu.

___

___

Manželská poradna - otázky manželů a odpovědi odborníka

manzelska-poradna-otazky-manzelu-a-odpovedi-odbornika-1Do manželství vstupuje většina lidí s tím, že se budou milovat či mít rádi až do konce života. Procitnutí může přijít v různou dobu. Moderní začíná být problémový vztah ukončit. Není to ale správné. Manžela nebo manželky se nemůžeme jen tak zbavit a hodit je "do starého železa". Úcta patří všem, kteří se snaží vztah udržet. Základem je ale láska a na tu musí být vždy dva. Jak řešit krize v manžeství?

___

___

Hysterické scény mužů při rozchodu - co muži dělají a ztrapňují se tím?

rozchod-vztahu-a-hystericke-sceny-muzu-co-muzi-nekdy-delaji-a-ztrapnuji-se-timJak se současný muž, pán tvorstva, hybatel všehomíra a pomazaná hlava rodiny vyrovnává s tím, když mu někdo nečekaně změní plány? Tohle je 18 obranných mechanismů, ke kterým se muži snižují ve chvíli, kdy jim jejich milá (nebo milý) uštědří podpásovku v podobě rozchodu.

___

___