Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.5.2024, svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila.

Hysterické scény mužů při rozchodu - co muži dělají a ztrapňují se tím?

rozchod-vztahu-a-hystericke-sceny-muzu-co-muzi-nekdy-delaji-a-ztrapnuji-se-tim

rozchod-vztahu-a-hystericke-sceny-muzu-co-muzi-nekdy-delaji-a-ztrapnuji-se-tim
Jak se současný muž, pán tvorstva, hybatel všehomíra a pomazaná hlava rodiny vyrovnává s tím, když mu někdo nečekaně změní plány? Tohle je 18 obranných mechanismů, ke kterým se muži snižují ve chvíli, kdy jim jejich milá (nebo milý) uštědří podpásovku v podobě rozchodu.

___

___

1. Vyčpění vztahu nebo nedostatek opětovaného citu není relevantním důvodem k rozchodu. Počkají proto, až jejich drahá polovička usne nebo odejde na nákup a bez skrupulí jí prohledají všechny zprávy v telefonu. Co kdyby náhodou cesta vedla k sousedovi nebo tomu novému kolegovi z práce?

2. Veškerou energii je třeba centralizovat. Pro začátek stačí obvolat všechny rodinné příslušníky, sdělit jim, co se stalo a získat je na svou stranu.

3. To by v tom byl čert, aby zlo nebylo náležitě potrestáno. Co takhle najmout si soukromého detektiva a dát tomu hajzlovi, který za to všechno může, co proto?!

4. Když bude nejhůř, vždycky je tu ještě možnost spáchat demonstrativní sebevraždu. Pak už si drahoušek rozmyslí, jestli chce mít na svědomí něčí kejhák!

5. Když už city nehrají žádnou roli, přejdeme k materiálním nevýhodám rozchodu. Soupis společných věcí a následná dělba majetku pohne i těmi sebezatvrzelejšími!

6. Co se takhle naposledy pomuchlovat? Do bonusové noci se samozřejmě vyplatí dát úplně všechno, protože po orgasmu se velice těžko říká sbohem.

7. Chyběla jí kultura, vzrušení, zážitky? Pak si zoufalec dá dobrou práci s vytvářením iluzorního světa. Lístky do divadla, víkendy v Paříži... No není to všechno, co kdy chtěla?

8. Sliby-chyby. A nebo poslední záplata na rozpadající se vztah? Všechno bude jiné, lepší, růžovější, uvidíš...

9. Když konec, tak definitivní. Už jí nikdy nezvedne telefon, vyškrtne si ji z facebooku, wiberu, snapchatu a dalších... A když se jí bude chtít zeptat, jestli někde náhodou neviděla jeho pas, bude muset nejdřív kontaktovat její matku.

10. Žárlivost také dělá své. A proč si tedy nevymyslet fiktivní milenku s ještě fiktivnějším životním příběhem a závratnou kariérou modelky/herečky?

11. Oživování zážitků a vzpomínek je jednou z nejčastějších podpásovek. "Pamatuješ, tenkrát na Šumavě? Jak nám uletěl stan...?"

12. A když s nimi nikdo nechce mluvit, přijde na řadu přeposílání smsek a mailů. To by bylo, aby si alespoň nefňukla!

13. Stalking - stalkuješ, stalkuje, stalkujeme!

14. Jelikož zhrzený milenec disponuje mnoha předměty doličnými, jako jsou například nahé fotografie, vibrátory a další propriety, o kterých žena na veřejnosti nemluví, vyhrožování ponížením patří ke standardním porozchodovým krokům.

15. Horší než ponižování ženy je snad už jen ponižování sebe sama. Od sebevražedných smsek až po usurpování společných přátel a ignorace.

16. Pomlouvání je taktéž obvyklá součást porozchodového koloritu mnoha kdysi velice zamilovaných lidí.

17. Vůbec nejhorším manipulativním nástrojem muže, kterému žena věnovala kopačky, jsou věci, osoby nebo tvorové, které má žena obzvlášť ráda. Pokud jste si spolu pořídili psa, dítě nebo jiného mazlíčka, počítejte s tím, že vás bude skrze něj vydírat.

18. Co se dá, to se z pekla nevydá, ale po rozchodu naúčtuje. Drahé kabelky, zlaté náušnice, vzácné vydání Kámasútry... To vše bude chtít vrátit. A mnohdy i s úrokem!


Podle vědecké studie publikované v časopise Psychology Today se takto bezprostředně po rozchodu chová 81 % ajťáků, 70 % barmanů, 65 % novinářů, 91 % herců, 5 % bankovních úředníků a 1 % řidičů náklaďáků, 76 % zaměstnanců kreativních a mediálních agentur.