Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Migréna nebo mrtvice - jak poznat rozdíl?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Migréna nebo mrtvice - jak poznat rozdíl? Email
Středa, 25. prosinec 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6261x

migrena-nebo-mrtvice-jak-poznat-rozdilBolí vás často hlava a chce se vám dokonce zMožná vás trápí migréna. Pokud vás ale začala bolet hlava náhle, nejste schopni mluvit, a máte pokleslý koutek nebo poruchu hybnosti jednostranných končtin, má může jít o mrtvici. A s to nejsou žádné žerty!

___

___

Jak poznáte migrénu? 

Migréna se projevuje pulsující bolestí hlavy, nevolností, zvracením,  světloplachostí, přecitlivělostí na zvuky nebo zmateností. Záchvat migrény může trvat hodiny, dny, ale i týdny. Migréna není žádná výmluva, je to nemoc, a navíc dědičně podmíněná.

 

Co spouští migrénu?

Vnitřní napětí, některé potraviny (červené víno a sýry), abstinenční příznaky po vysazení kávy, nepravidelné stravování, hormonální výkyvy během menstruace, orální antikoncepce, sezonní změny počasí, silné osvětlení a určité pachy. Migrénami trpí častěji ženy. Jde o nepříjemné onemocnění, které vás dokonce může ohrozit na životě!

 

Jak poznat mrtvici (cévní mozkovou příhodu)

Projevy cévní mozkové příhody velmi rozmanité - od téměř bezpříznakového stavu až po závažný stav končící smrtí. Závažnější "příhoda" se projeví obvykle náhle vzniklou silnou
bolestí hlavy,případnou ztrátou vědomí (nemusí k ní ale dojít) a závažnou poruchou hybnosti. V tom se zásadně liší od klasické migrényl Varující je slabost končetin až jejich ochrnutí, zhoršená citlivost polovíny těla a porucha řeči (mluvíte z cesty nebo ostatní nerozumí, co říkáte). Objevít se může porucha vídění nebo dvojité vídění. Příznaky se nemusí projevit všechny najednou a můžou také přechodně odeznít a vrátit se později, ale s větší intenzitou!

 

Související články:

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny