Dobrý večer, dnes je sobota 22.6.2024, svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka.

Jak ušetřit za miminko, dítě - 5 věcí které koupíte a nebudete používat

jak-usetrit-za-miminko-rady-co-nekupovat.jpg
jak-usetrit-za-miminko-rady-co-nekupovat.jpg - jak-usetrit-za-miminko-rady-co-nekupovat.jpg
Neutrácejte zbytečně! Vaše miminko. Nepotřebuje všechno, co prodejci dětského zboží, nabízejí. Vždy před koupí popřemýšlejte nebo se podívejte na recenze maminek. Vyhnete se tak tomu, že vám ve skříni skončí nepotřebné věci - například nůžky na stříhání nehtů miminek, spací pytel, koš na pleny, balonková odsávačka hlenů nebo nebesa nad postýlku.

___
___

Nůžtičky na nehty - jsou příliš tlusté a nehty nejdou ustříhnout

Co vám v porodnici neukážou, je určitě stříhání malých nehtíčků, protože se mají poprvé stříhat až doma. Určitě si budete říkat, jak proboha mám takové pidinehtíky ostříhat a budete mít strach, abyste je nestřihly či nepíchly. Prodejny tak nabízejí speciální nůžtičky s kulatou špičkou od 50 do 150 korun. Většinou ale zjistíte, že jsou na jemné dětské nehtíky příliš tlusté a vy tak nejlépe ostříháte miminku nehty klasickými ostrými nůžkami z manikúry. „Bohužel jsem si je také na začátku koupila, ale už jsou dávno někde v koši," potvrzuje maminka Eva (29) z Ústí nad Labem.

Spací pytel - děti rády kopou a lépe pak usínají

Pokud máte obyčejnou peřinku na miminko, bohatě vám postačí. Navíc spací pytle (takové malé spacáčky) jsou omezené svou velikostí, takže dítě vám z nich za chvíli vyroste. Spací pytel sice zajistí, že se vaše miminko v noci neodkope a neprochladne, ale některé děti zase mají radši, když si mohou před usínáním pořádně zakopat. Navíc jsou některé pytle zbytečně drahé. Koupíte je od 100 korun, ale mohou stát i 2000 korun. "Jeden takový i mi leží doma ve skříni. A už dlouho," říká Jana.

Koš na pleny - zbytečnost číslo jedna

Je to sice příjemná vymoženost moderní doby, ale když se zeptáte jakékoli zkušené maminky, řekne vám, že je to ve výbavičce zbytečnost číslo jedna. "I mně osobně postačil úplně obyčejný koš, do kterého jsem dala odpadkový pytel se stahovacími uchy a vůni. Plenky balím jednotlivě do igelitových sáčků za pár kaček. Zabere to jen pár vteřin a plenky jsou také dobře izolované. Sice je nutné vynášet tento odpad častěji, ale stejně chodím s kočárkem pravidelně každý den na vycházky,"  říká Maruška.
Za takový koš totiž ušetříte minimálně 1000 korun a to nepočítám jednotlivé kazety se speciálními sáčky, které stojí kolem 200 korun a musíte je doplňovat každý měsíc.

Ruční balonková odsávačka hlenů - při rýmě je nedostačující

Na trhu jsou různé druhy odsávaček hlenů. Většina maminek, však zastává názor, že nejlepší odsávačky jsou ty, které se dají připojit na vysavač. Kupodivu jsou daleko šetrnější. Balonkové odsávačky totiž fungují na ruční mechaniku a nemají takový tah, který je při dětské rýmě potřeba. Takže při výběru odsávačky buďte určitě ostražité a dejte na názory vašich kamarádek. Alespoň nemusíte vyhazovat další zbytečnou stokorunu.

Nebesa nad postýlku - zbytečnost která je zásobníkem pro prach z okolí

Lapač prachu! To je jednoznačná odpověď, na které se shodují maminky v diskusích na internetu. Některé sice namítnou, že postýlka s nebesy je romantická a že miminko má větší klid. Věřte však, že nebesa, ačkoli stojí kolem 500 korun, jsou skutečně jen zbytečnou okrasou a váš drobeček se bez nich bezpochyby obejde. „Já je měla na oba kluky, protože se mi to líbí a ta postýlka vypadá hezky a mám pocit, že tam má mimčo větší klid, ale je to o názoru," prozrazuje Lucie z Prahy.

NEKUPUJTE VŠE DOPŘEDU, potřeby seženete během jednoho odpoledne

Není sice jednoduché určit, jaké další zbytečnosti existují, protože co maminka, to jiná zkušenost, ale pokud patříte mezi prvorodičky, radím vám, nepořizujte moc věcí dopředu. Vaše miminko vám dá samo najevo, co vyžaduje a co se mu nelíbí. Navíc nemůžete dopředu např. vědět, zda budete kojit či nikoli, zda budete potřebovat lahvičky, sterilizátory nebo ohřívače lahviček. Vždyť v dnešní moderní době můžete vše koupit během jednoho dopoledne. A pokud nebudete pořizovat alespoň těchto pět zbytečností, které zde popisujeme, ušetříte tak tři až čtyři tisíce.

 


Související články: