Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2024, svátek slaví Valdemar, zítra Vilém.

Jak ušetřit za střechu - náklady na opravu nebo stavbu nové střechy

jak_usetrit_za_strechu_opravu_nova_stracha_ceny.jpgSnad každý, kdo plánuje rekonstrukci střechy nebo stavbu nového domu pečlivě zvažuje jak a kde ušetřit alespoň něco z plánovaného rozpočtu. Šetřit by se však nemělo na těch nesprávných místech. Přečtěte si proto několik tipů, jak ušetřit náklady a přitom neslevit ze svých požadavků na kvalitní střechu.

 

___

___

 

Úspora č. 1 - Kompletní nabídka

Cena střechy není dána pouze cenou za 1 m2 základní krytiny. Nechte si vypracovat kompletní cenovou nabídku na střešní krytinu s kladečským plánem. Pokud bude pracovat s kompletní nabídkou, vyhnete se řadě komplikací i zvýšeným nákladům na stavbu.

 

Úspora č. 2 - Doprava a přesuny stavebních hmot. 

Budete-li počítat s lehkou střešní krytinou, která je 8 až 10 krát lehčí než pálená nebo betonová taška, určitě ušetříte na nákladech spojených s dopravou a nejen to. Střešní krytiny na pokrývanou plochu 200m2 se vejdou na 1 až dvě palety + paleta doplňků. Pálenou nebo betonovou krytinu na stejnou plochu vám musí přivést kamion na více než 8 paletách. Těchto téměř 8 500 kg pak musí pokrývači přemístit na střechu a jejich práce je v rozpočtu označena jako přesuny stavebních hmot a oceněna poměrně významnou částkou. Takže, pokud si vyberete lehkou střešní krytinu, nezapomeňte, že šetříte za dopravu. 

 

Úspora č. 3 - rychlá dodávka a montáž. 

Náklady na montáž jsou určeny především složitostí střechy a dobou pokládky krytiny. Zjistěte si u pokrývačské firmy, kolik času bude potřebovat na práci s lehkou střešní krytinou a kolik na práci s „klasickou" pálenou nebo betonovou taškou. Střechu o průměrné velikosti 160 m2 pak zkušená pokrývačská firma zvládne položit za 3 dny.  

 

Úspora č. 4 - snížení nákladů při dimenzování krovu.

Budete-li počítat s lehkou střešní krytinou, která je 8 až 10 krát lehčí než pálená nebo betonová krytina již od počátku, projektant bude moci dimenzovat krov tak, že ušetříte podle typu a velikosti střechy 0,5 až 1,5 m3 dřeva. Díky střešním krytinám lze také od počátku počítat s menším sklonem střechy -  již od 10°. Takový spád pak nabízí úsporu místa a výrazně lepší využití podkrovních prostor pro vlastní bydlení.


Takže, až budete spolu s projektantem rozhodovat, čím nahradit Vaší starou těžkou krytinu nebo jaký střešní plášť ponese Váš nový dům, nezapomeňte, že již samo rozhodnutí pro lehkou střešní krytinu znamená úsporu.

 

Jediné, na čem neušetříte, je kvalita.

Nezapomeňte na zásadu, že cena vyjadřuje hodnotu věci. Nepřeplácejte, ale nedejte se zlákat příliš nízkou cenou neznámých značek.

 

 


 

TIP:
Pokrývačství, klempířství, tesařství - kvalitní a cenově dostupné rekonstrukce střech. Cenová kalkulace a poradenství zdarma.


Související články: