Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Děti - chování, zdraví, různé Dětský lokátor, GSM GPS lokátory pro dítě, děti - informace, nastavení, použití

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Dětský lokátor, GSM GPS lokátory pro dítě, děti - informace, nastavení, použití Email
Úterý, 15. únor 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 16196x
gsm-gps-lokator-pro-dite-deti.jpgGPS GSM lokátor je přístroj, který si rodiče mohou pořídit ke sledování pohybu svých dětí. Potomkovi stačí připnout eLokátor v podobě hodinek na zápěstí a získají dokonalý přehled o tom, kde dítě je ve kteroukoliv dobu, kdy má dítě přístoroj na ruce. Kritici ale tvrdí, že děti tím úplně ztratí soukromí, protože budou vědět, že je rodiče neustále sledují. A z toho důvodu se většinou používá přístroj pro děti ve věku 3-12 let.

___
___

Přístroj vypadá jako hodinky, a také tak pro dítě funguje. Kromě toho ale rodičům na telefon či e-mail posílá informace o tom, kde se dítě právě nachází, a to s přesností na tři metry na území celé Evropy. Zdokonalená technologie údajně zajišťuje lokalizaci dítěte i v oblastech se slabým pokrytím signálu.

ELokátor má podobu digitálních hodinek a je určen dětem ve věku od tří do 12 let (po 12. roku většinou již děti nechtějí být sledovány rodiči).

Je zkonstruován tak, že ho nelze sundat ani deaktivovat, aniž by zařízení automaticky nevyslalo do mobilního telefonu nebo počítače varování s udáním přesné polohy dítěte.

V lokátoru se dá nastavit funkce tzv. bezpečných zón. Přístroj rodiče upozorní, pokud dítě tuto "zónu" opustí (např. zóna škola+školní hřiště v určitou dobu). Stejně tak se na mobilní telefon nebo na e-mail vyšle upozornění, pokud je přistroj z ruky dítěte odstraněn.

gps-gsm-lokator-druzice.jpgV ČR je 9000 pohřešovaných dětí ročně

gps-lokator-mapa-pouziti-nastaveni.jpg

Podle výzkumů nemá třetina osmiletých až patnáctiletých dětí ve Velké Británii, odkud eLokátor pochází, dovoleno hrát si mimo dům či zahradu bez dohledu. Jedním z důvodů tohoto omezení jsou každoroční statistiky evidující 140 tisíc nezvěstných dětí. Podobná situace je bohužel i v České republice, kde se ročně pohřešuje kolem devíti tisíc dětí.

Kolik stojí GPS GSM lokátor pro dítě, děti a kolik stojí sledování dítěte

ELokátor je v prodeji se dvěma tarify – BASIC za 340 korun bez DPH a PLUS za 430 korun bez DPH měsíčně.

Samotný přístoj lze zakoupit za 3990 korun bez DPH. Po aktivaci dostane každý uživatel své unikátní eLokátor telefonní číslo


 

gps-lokator-pro-deti-pouziti.jpg

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny