Veřejná návštěvní kniha / dotazy
Rychlá erekce
pátek 16. listopad 2018
Dobrý den mám problém s tím že se rychle udělám asi do 2 minut. jsou léky které mi pomohou? Dělá mi to problémy s manželkou
Beigní rolandická epilepsie
středa 7. listopad 2018
Dobrý den, prosím o radu. Syn dostal po neštovicích a spále ve 3. letech první epileptický záchvat. Paní doktorka stanovila dle EEG diagnozu jako benigní epilepsie s tím, že zhruba v pubertě by mu mohla epilepsie vymizet. Syn má zachvaty vázané na noční spánek, tedy v noci. Mívá v průměru 1-2 záchvaty do roka a vždy se objevuje třesem pravé ruky bez ztráty vědomí. Už dvakrát se mu ložisko zhojilo téměř dvakrát, ale pak zase zesílilo. Loni (2017) začal dělat bikros a zřejmě následkem sportu se mu přidalo druhé ložisko a záchvaty byly častější (2x do měsíce). S bikrosem jsme okamžitě přestali a tím přestaly i záchvaty. Nyní jsme byli na kontrolním EEG, paní doktorka nám řekla, že se jedno ložisko opět ztratilo, ale že dle EEG, kdy je syn unavený nabývá elektrická aktivita a že má podezření na " Epilepsie s kontinuálními výboji hrot-vlna v pomalém spánku (Epilepsy with CSW – Epilepsy with Continuous Spikes and Waves During Slow-wave Sleep), elektrický status epilepticus v pomalém spánku (ESES - Encephalopathy with Eletrical Status Epilepticus during Slow-wave Sleep) " . V pátek jdeme na další EEG ve spánku.
Můj dotaz je jednoduchý… prosím, jaká je prognóza této formy epilepsie? Platí i zde, že v pubertě může dojít ke zhojení? A zda se ještě stále v tomto případě jedná o benigní rolandickou epilepsii. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Pokorná
Můj dotaz je jednoduchý… prosím, jaká je prognóza této formy epilepsie? Platí i zde, že v pubertě může dojít ke zhojení? A zda se ještě stále v tomto případě jedná o benigní rolandickou epilepsii. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Pokorná
Demence po opakovaných epileptických zác
úterý 6. listopad 2018
Dobrý večer. Mám na vás obrovskou prosbu nebo dotaz, já nevím. Jsem na dně. Můj přítel má od 14 let epilepsii. V lednu 2019 mu bude 41 let. Míval klasické záchvaty cca 1-2 za měsíc a hlavně v noci. Jenže poslední cca 2 týdny má i 4 záchvaty za den a i když je nema tak je úplně mimo. Nevi kdy se narodil, kde bydlím, neví jak se jmenovalo naše zvíře, chová se jinak. Jsme teď v nemocnici, protože když jsem za ním přišla tak se úplně bezdůvodně smál.
Prosím, co by to mohlo být? V práci mi řekli že i dneska (06.11.201
byl mimo a on tvrdí že dneska (06.11.201
v práci nebyl ale nedokáže říct kde byl.
Prosím, co by to mohlo být? V práci mi řekli že i dneska (06.11.201
byl mimo a on tvrdí že dneska (06.11.201
v práci nebyl ale nedokáže říct kde byl.
Parkinsonova nemoc - diagnostika
úterý 6. listopad 2018
Dobrý den,
pěkně prosím je mi 52 let a 2012 mi byla vyřčena diagnoza Parkinsonova nemoc, užívám léky, od té doby se mi ulevilo. Nyní jsem se čistě náhodou ocitla u jiného neurologa a ten mi řekl, že žádnou Parkinsonovu nemoc nemám. jsem z toho docela rozhozená a nevím co dál - poradíte mi prosím?
Děkuji.
pěkně prosím je mi 52 let a 2012 mi byla vyřčena diagnoza Parkinsonova nemoc, užívám léky, od té doby se mi ulevilo. Nyní jsem se čistě náhodou ocitla u jiného neurologa a ten mi řekl, že žádnou Parkinsonovu nemoc nemám. jsem z toho docela rozhozená a nevím co dál - poradíte mi prosím?
Děkuji.
MUDr. Zbyněk Mlčoch - odpověď:
Dobrý den.
Je těžké se vyjádřit v situaci, kdy jsem Vás ani neviděl a nepromluvil si o symptomech Vašeho onemocnění.
Co se týče diagnostiky Parkinosonovy nemoci, první se dělá neurologické vyšetření (na zjištění extrapyramidového syndromum máme několik vyšetřovacích technik a parkinsonika poznáme i vizuálně podle typického vzezření) a dále se provádí tzv. dopaminový test.
Pokud bylo realizováno neurologické vyšetření a dopaminový test a Vám se po dopaminovém testu ulevilo, lze se domnívat, že máte Parkinsonovu nemoci.
Ještě mne napadlo, jestli nejsou Vaše symptomy nemoci natolik potlačeny, že by neurolog tyto při vyšetření nezaznamenal. Za zkoušku by stálo postupně vysadit antiparkinsonika, kdy by se následně sledovaly změny. Toto by bylo možná ideální udělat za hospitalizace na neurologickém oddělení (nebo za pečlivého neurologického sledování ambulatntím lékařem).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.
Porucha zkapalnění ejakulátu
sobota 3. listopad 2018
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co přesně znamená porucha ztekucení ejakulantu, přítel bral acc long 3mesice kdy mu byl doporučen a po 3mesicich šel po druhé a znovu má poruchu zkapalneni. mě ještě nešetřili čekal se na výsledek jak dopadne partner děkuju za odpověď : -) přeji pěkný den.
Paní gynekoložka mě to nedokázala vysvětlit.
chtěla bych se zeptat co přesně znamená porucha ztekucení ejakulantu, přítel bral acc long 3mesice kdy mu byl doporučen a po 3mesicich šel po druhé a znovu má poruchu zkapalneni. mě ještě nešetřili čekal se na výsledek jak dopadne partner děkuju za odpověď : -) přeji pěkný den.
Paní gynekoložka mě to nedokázala vysvětlit.
Komplikace lumbální punkce - bolesti pát
čtvrtek 1. listopad 2018
Dobrý den, pane doktore,
2015 jsem byla na lumbální punkci (kvůli vyloučení boreliózy a RS). Zákrok neproběhl příliš hladce, mozkomišní mok odebrali až při pátém pokusu, následně jsem ležela skoro 3 týdny s postpunkčním syndromem. Od té doby ale potíže neustaly, poslední rok je situace čím dál horší. Mívám bolesti bederní páteře, bolesti krční páteře, migrény, především se mi ale při " záchvatech" nalévá do hlavy obrovský tlak (již dvakrát jsem následkem toho omdlela), stav se pak zhoršuje i při sebemenším pohybu (především změny polohy ze sedu do stoje, posléze pak i pohyb paží atd.). Lékaři se zaměřují především na bolesti krční páteře, absolvovala jsem troje rehabilitace, pravidelně cvičím, vyzkoušena metoda suchou jehlou, vše bez úspěchu.
Provedeno MR mozku krční, bederní páteře, vše v pořádku. Zajímal by mě proto Váš názor, mohou tyto problémy ještě stále souviset s lumbální punkcí, nebo se dle Vás opravdu jedná o problém krční páteře?
Předem moc děkuji za odpověď.
Eva
2015 jsem byla na lumbální punkci (kvůli vyloučení boreliózy a RS). Zákrok neproběhl příliš hladce, mozkomišní mok odebrali až při pátém pokusu, následně jsem ležela skoro 3 týdny s postpunkčním syndromem. Od té doby ale potíže neustaly, poslední rok je situace čím dál horší. Mívám bolesti bederní páteře, bolesti krční páteře, migrény, především se mi ale při " záchvatech" nalévá do hlavy obrovský tlak (již dvakrát jsem následkem toho omdlela), stav se pak zhoršuje i při sebemenším pohybu (především změny polohy ze sedu do stoje, posléze pak i pohyb paží atd.). Lékaři se zaměřují především na bolesti krční páteře, absolvovala jsem troje rehabilitace, pravidelně cvičím, vyzkoušena metoda suchou jehlou, vše bez úspěchu.
Provedeno MR mozku krční, bederní páteře, vše v pořádku. Zajímal by mě proto Váš názor, mohou tyto problémy ještě stále souviset s lumbální punkcí, nebo se dle Vás opravdu jedná o problém krční páteře?
Předem moc děkuji za odpověď.
Eva
Cystický schwannom - může jít o cystu pa
středa 31. říjen 2018
16.10.2018 jsem byla na MR a našli mi cystický schwannom - ve zprávě je rozsáhlá expanze v zadní jámě vlevo vel. 15x14mm, cystická složka s útlakem mozkového kmene vel. 31x25mm. Doporučili mi chirurgické odstranění co nejdříve.
Může se jednat právě o cystu parazita? Jde to poznat ještě před operací přes krevní testy? Nevím zda se smí dělat biopsie. Zítra (01.11.201
mám konzultaci s neurochirurgem. Mám strach z operace pokud se jedná o parazitickou cystu. Ta se nesmí narušit. A doktoři to ze snímku nerozeznají, vidí jen útvar.
Děkuji.
Eliška
Může se jednat právě o cystu parazita? Jde to poznat ještě před operací přes krevní testy? Nevím zda se smí dělat biopsie. Zítra (01.11.201
mám konzultaci s neurochirurgem. Mám strach z operace pokud se jedná o parazitickou cystu. Ta se nesmí narušit. A doktoři to ze snímku nerozeznají, vidí jen útvar. Děkuji.
Eliška
MUDr. Zbyněk Mlčoch - odpověď:
Dobrý den.
Ne, nejde o cystu parazita, ale o Schwnnom. Parazitická cysta v této lokalitě by byla extrémně vzácná a v ČR v podstatě nevídaná. Doporučuji se podvolit operaci a to co nejdříve. Oblast mozkového kmene je nebezpečná a útlak by mohl mít zásadní následky. Takže neváhejte a na operaci jděte.
Děkuji za dotaz a důvěru.
Neurostimulátor proti bolesti - indikace
sobota 27. říjen 2018
Momentálně se rozhoduje o tom, zda mi bude implntován neurostimulátor na bolest bederní páteře. Indikace k SCS patrně v režimu HFSCS (stim Wave). Víte, moc mě zajímá cena toho stimulátoru, včetně implantace. Patrně to musí předem projít nejenom konziliem ve VFN, ale zajímá mě, zda to také musí schvalovat pojištovna? Kdyby jste si našel někdy čas mi odpovědět, budu si toho moc vážit. Zatím děkuji
MUDr. Zbyněk Mlčoch - odpověď:
Dobrý den.
Cena implementace a cena přístroje vyjdou dohromady do 500.000 Kč. Přístroj vydrží na celý život.
Ano, vyhodnocení indikace a schválení spadá pod rozhodnutí zdravotní pojišťovny.
Děkuji za Váš dotaz.
uvolňování dítěte ze školy
čtvrtek 25. říjen 2018
Dobrý den, v průběhu vyučování přišlo dítě z 8. roč. za paní učitelkou, že ho bolí bříško. Učitelka volala matce, ta rozhodla, aby učitelka pustila dítě domů a toto jí ještě napsala písemně mejlem. Kolega učitelku nařkl, že porušila zákon, měla prý volat záchrannou službu nebo nechat dítě čekat, dokud si ho některý z rodičů osobně nevyzvedne.
Mejl prý může být zfalšovaný. Můžete mi, prosím, napsat, jak se v takovémto případě zachovat? (Já bych naopak považovala za porušení zákona neoprávněné zadržování mého dítěte, o které jsem řádně a podle pravidel požádala.)
Moc děkuji.
Srdečně zdravím
Jana Přibylová
Mejl prý může být zfalšovaný. Můžete mi, prosím, napsat, jak se v takovémto případě zachovat? (Já bych naopak považovala za porušení zákona neoprávněné zadržování mého dítěte, o které jsem řádně a podle pravidel požádala.)
Moc děkuji.
Srdečně zdravím
Jana Přibylová
Intimní hygiena malých děvčat - jak čast
úterý 23. říjen 2018
Jsem táta dvou holčiček 8 a 12 let které mám ve střídavé péči. Neshodneme se s bývalou partnerkou na četnosti intimní hygieny a vůbec hygieny jako takové. Já zastávám názor ke kterému jsem byl veden od dětství a to že by se měly sprchovat denně. Má bývalá partnerka se sprchuje 1x týdně a vyžaduje to i po našich dětech. Obhajuje se tím, že je dětská sestra a že si tímto způsobem pěstují děvčata v intimních partiích "zdravé kyselé prostředí". Nepřesvědčí ji ani fakt, že starší dcera již po několikáté trpí mykózou a to vždy jen v době, kdy je u své matky. Samozřejmostí je, že u mě mají obě dcery k dispozici neutrální gel pro intimní hygienu, nepoužívají parfemovaný toaletní papír apd. Je můj požadavek na četnost hygieny mých dětí oprávněný a pokud ano, jak mám oficiální cestou donutit svou bývalou partnerku aby neučila naše děti zanedbávat péči o své tělo.
Děkuji, Honza.
Děkuji, Honza.
MUDr. Zbyněk Mlčoch - odpověď:
Dobrý den.
Váš dotaz spadá spíše do oblasti urologie nebo pediatrie (já jsem neurolog). Z logiky věci by mělo platit, že pokud u Vás dcera nemá mykózu a u matky ano, je zjevné, že je dítě nějakým způsobem zanedbáváno. Z mého pohledu sprchování 1x za týden mi nepřipadá v pořádku a nestotožňuji se s názorem Vaší bývalé partnerky. Prosté omytí genitálií nemá až tak zásadní vliv na pH (které by mělo být opravdu kyselé) a pokud máte neutrálí gel na mytí, myslím si, že nic nezanedbáváte. Přesto věřím, že domluva s matkou Vašich dcer je složitá a pokud nebude zbytí, obraťte se na pediatra dcer a uveďte co Vás trápí. V krajním případě se obraťte na OSPOD. Nicméně zdůrazňuji, že jde o krajní řešení které může mít samozřejmě vliv na vztah a komunikaci mezi Vámi a Vaší manželkou.
Každopádně dle mého názoru v době, kdy máte děti svěřené Vy jste povinen o ně pečovat v co nejlepší míře a v do toho bych zahrnul i řádnou hygienu, která je opravdu 1x za týden nedostatečná.
Spor s Vaší bývalou přtelkyní možná bude dlouhodobý a bylo by dobré, aby své tvrzení podpořila alespoň nějakou věrohodnou studií, která podpoří její názor.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.
1244 záznamy v návštěvní knize

Dobrý den, Eliško. Říká se, že každý epileptický záchvat poškodí mozek. Je to jako bouře v mozku. Nekontrolovaný zmatek výbojů, který mozek poškozuje. Teoreticky by časem mohlo dojít k demenci z této příčiny, ale v praxi to není zvyklé a klíčové také je, jak rychle změna osobnosti přišla. Ambulantní neurolog nebo neurologové za hospitalizace jistě Vašemu příteli provedou potřebná vyšetření a to jak zobrazení mozku, tak jistě i vyšetření sérologie na infekční nemoci, stejně jako rozbor mozkomíšního moku. Příčin může být povícero vč. nějaké organicity.
Pokud neurologové na nic nepřijdou, pak by bylo na místě psychiatrické vyšetření.
Pokud budetemít zájem, můžete mi pak napsat co bylo příčinou potíží Vašeho přítele - pokud se na to jednoznačně přijde.
Jako jedna z variant mne napadá účelové chování Vašeho přítele. Je to sice málo pravděpodobné, ale v praxi to není ani nereálné. Občas to vídám.
Moc Vám děkuji za zajímavý dotaz.