Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Zakynthos - mapa pláží a rekreačních středisek, fotogalerie

zykynthos-mapa-plaze-fotografie-fotogalerie-foto-rekreacni-strediska

zykynthos-mapa-plaze-fotografie-fotogalerie-foto-rekreacni-strediska
Všudypřítomná bujná zeleň, květy hrající pestrými barvami, tyrkysové moře, písčité pláže, potápění s mořskými želvami, plavání v tajemných jeskyních, surfování, jachting, horské pěší túry, pohostinní obyvatelé, horké klima, výlety za vzácnými tuleni, stoleté vesničky s poklidným rytmem života, množství kostelů, klášterů a historických památek...  To je jen malý výčet toho, co čeká na návštěvníky krásného zeleného ostrova v Jónském moři zvaného Zakynthos.

___
___


Jak vznikl název ostrova Zakynthos

Určitě nebude na škodu malé pozastavení nad původem názvu ostrova, neboť to je v případě řeckých ostrovů vždy spojeno s mytologií, dějinami a trochou tajemna.

Verzí existuje, podobně jako u jiných podobných destinací, pochopitelně více. Jedna vychází z řečtiny, z které volně přeloženo jde o cosi jako „mnohohoří“ čili místo velkých hor, což by nebylo vůbec daleko od pravdy. Druhá hledá kořeny v historii. Před více než 3 500 let před naším letopočtem žil král stejného jména, tedy Zakynthos, který se prý zasloužil o výstavbu prvního města ostrova. A konečně třetí varianta původu se upíná k přírodě a hyacintům, které zde rostou a jejichž název je výrazu Zakynthos do značné míry podobný.


Mapa Zakynthosu ke stažení - obyčejná + pláže a rekreační střediskaKompletní odkazy Řecko: