Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Léčba křečových žil bez jizev a bolesti - existuje taková? Co laser?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Léčba křečových žil bez jizev a bolesti - existuje taková? Co laser? Email
Pondělí, 11. červen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1570x

Trápí mě ne metličky na lýkách a bércích, ale už křečové žíly. Můžete mi prosím doporučit metodu, která je co nejšetrnější, zanechává minimum jizev a pokud možno příliš nebolí? S jak dlouhou rekonvalescencí mám počítat? Děkuji, Eleonora

__

__

ODPOVĚĎ:
Při operační léčbě křečových žil dolních končetin používáme v současné době několik různých metod a technik, které můžeme i vzájemně kombinovat. Mezi nejšetrnější typy výkonů patří operace prováděné takzvanou nitrožilní technikou, při kterých nemusíme poškozenou část žíly z končetiny mechanicky odstraňovat, ale lze ji z jejího vnitřku uzavřít. K nitrožilním operacím se využívá diodový laser vlnové délky 1470 nm, který patří mezi nejšetrnější typy laserových přístrojů. Tento typ výkonu zanechává jen minimum pooperačních jizev (někdy i žádné) a provádí se v ambulantním režimu.

Rekonvalescence je velmi krátká. Po odeznění anestezie můžete prakticky okamžitě operovanou končetinu běžným způsobem zatěžovat. Stanovení indikace k operačnímu zákroku je však striktně vázáno na podrobné klinické, a především ultrazvukové vyšetření, na jejichž základě jsme teprve schopni určit, jakým způsobem může být provedena vlastní operace.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny