Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2024, svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří.

Léčba křečových žil bez jizev a bolesti - existuje taková? Co laser?

Trápí mě ne metličky na lýkách a bércích, ale už křečové žíly. Můžete mi prosím doporučit metodu, která je co nejšetrnější, zanechává minimum jizev a pokud možno příliš nebolí? S jak dlouhou rekonvalescencí mám počítat? Děkuji, Eleonora

__

__

ODPOVĚĎ:
Při operační léčbě křečových žil dolních končetin používáme v současné době několik různých metod a technik, které můžeme i vzájemně kombinovat. Mezi nejšetrnější typy výkonů patří operace prováděné takzvanou nitrožilní technikou, při kterých nemusíme poškozenou část žíly z končetiny mechanicky odstraňovat, ale lze ji z jejího vnitřku uzavřít. K nitrožilním operacím se využívá diodový laser vlnové délky 1470 nm, který patří mezi nejšetrnější typy laserových přístrojů. Tento typ výkonu zanechává jen minimum pooperačních jizev (někdy i žádné) a provádí se v ambulantním režimu.

Rekonvalescence je velmi krátká. Po odeznění anestezie můžete prakticky okamžitě operovanou končetinu běžným způsobem zatěžovat. Stanovení indikace k operačnímu zákroku je však striktně vázáno na podrobné klinické, a především ultrazvukové vyšetření, na jejichž základě jsme teprve schopni určit, jakým způsobem může být provedena vlastní operace.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: