Dobré dopoledne, dnes je sobota 13.7.2024, svátek slaví Markéta, zítra Karolína.

Osobní rozvoj a růst - co vás posune dál a čeho byste se neměli zaleknout či bát

osobni-rozvoj-a-rust-co-vas-posune-dal-a-ceho-byste-se-nemeli-zaleknout-ci-bat

osobni-rozvoj-a-rust-co-vas-posune-dal-a-ceho-byste-se-nemeli-zaleknout-ci-bat
Nebuďte v šoku a berte jako normální tyto skutečnosti: Všechno, co se děje, pomáhá vašemu růstu, i když to tak třeba hned nevypadá. Lidé i situace se mění a z našeho života mizí – to je normální. Kruté změny jsou nevyhnutelné. Kdo si nejvíc stěžuje, dosáhne nejméně. Štěstí závisí pouze na způsobu myšlení. Měnit něčí osud je vrozená schopnost. Nejlépe posloužíte sobě i jiným tak, že si dopřejete to, co potřebujete. Všichni, které potkáme po cestě, mají v našem životě význam. Jak je to myšleno? Začtěte se do textu.

___

___

uspesni-neuspesni-lide-indikace-uspechu
uspesni-neuspesni-lide-indikace-uspechu

1. Všechno, co se děje, pomáhá vašemu růstu, i když to tak třeba hned nevypadá.

Okolnosti vás vždycky mění, někam směrují a nějak zdokonalují. Někdy vám taky tvrdě podrazí nohu. A může se stát i to, že všechno, co jen se mohlo pokazit, se pokazilo.

V takových chvílích člověk mívá pocit, že ho stahuje vir, kterému prostě nedokáže uniknout. Jenže tak tomu není. Když vás ovládne chuť ode všeho utéci, vzpomeňte si, že některé věci mohou na první pohled vypadat hrozně, ale pak se ukáže, že takové nejsou. Všechno zlé je pro něco dobré… a opravdu se zdá, že někdy zkrátka musíme překonat něco špatného, abychom dosáhli toho lepšího. Právě složité životní situace mohou odhalit náš skutečný skrytý potenciál. Takže ty největší těžkosti nám často z ničeho nic ukážou docela novou cestu k cíli.

 

2. Lidé i situace se mění a z našeho života mizí – to je normální.

Časem se věci náhle jeví jinak, než před lety. I my sami se cítíme jinak, než dřív. Jestliže se vám něco dřív líbilo, nemusí to ještě být na věky. Někoho jste mohli milovat, ale neznamená to, že jste toho člověka povinni milovat celý život.

Buďte k sobě loajální. Dovolte si být jiní, dovolte si růst a poměřit se s tím, jací jste byli a jak jste smýšleli dřív. Jediné, v čem si člověk má být jist, jsou pochyby. Pouze pokud pochybujete, dokážete situaci vidět také z jiného úhlu, neustrnout a naopak se měnit.

 

3. Kruté změny jsou nevyhnutelné.

Jak růst, tak změny neprobíhají bez bolesti. Když to však uvážíte, nepůsobí vám konec konců nic větší bolest, než setrvávání v situaci, která je vám nepříjemná.

Nejste už ten, kým jste byli před rokem, před měsícem nebo i před týdnem. Stále rostete. Životní zkušenosti zastavit nelze. Takový je život. Člověk potřebuje odvahu, aby uznal, že něco je třeba změnit. Ještě větší odvahy je však třeba k tomu, aby na sebe vzal odpovědnost za realizaci změn. Budete muset vyvinout velké úsilí, ale výsledek bude stát za to.

 

4. Kdo si nejvíc stěžuje, dosáhne nejméně.

Vždycky je lepší pokusit se něco udělat a utrpět nezdar, než nedělat nic a mít náhodou úspěch. Když prohrajete, není to ve skutečnosti ještě konec. Konec přichází tehdy, když místo abyste jednali, si začnete stěžovat.

Pokud v něco věříte, zkoušejte to dál. Nedovolte, aby vám minulé nezdary zastínily budoucnost. Ať se události vyvinou jakkoli, pamatujte, že ke skutečnému štěstí člověk přichází teprve tehdy, když si přestane stěžovat. Zkuste být za všechny životní trable vděční. Berte je jako nedocenitelnou zkušenost.

 

5. Štěstí závisí pouze na způsobu myšlení.

Mysl je vaším bitevním polem. Je místem nevyřešených konfliktů. Místem, kde sídlí všechny vaše starosti, přesvědčení i strachy, které se nenaplnily. Pokud tyhle myšlenky necháte ve vlastní hlavě vegetovat i nadále, zbaví váš časem klidu, radosti a nakonec i života. Jejich kumulace může vést k nervovému kolapsu a depresím.

Uvědomte si, že jste to, co si myslíte. Jestliže nepřehodnotíte a nezměníte své názory, nepodaří se vám změnit nic. Krásný den začíná pozitivním myšlením. Jak jen se probudíte, oddejte se na minutu radosti – vždyť jste živí a zdraví! Čas plyne a jednou pochopíte, že život je požehnáním.

 

6. Měnit něčí osud je vrozená schopnost.

Nepromrhejte tento dar. Buďte laskaví. Buďte opravdoví. Buďte pro tento svět důležití. Vždyť po pravdě řečeno, cílem lidského života v žádném případě není osobní štěstí. Ve skutečnosti máte být prospěšní, soucitní, dobří a ušlechtilí. Máte vytvářet takový život, který se bude důstojně lišit od pouhého přežívání ve své vlastní bublině. Jděte touto cestou a opustíte svět v alespoň trochu lepším stavu, než když jste se do něj narodili.

 

7. Nejlépe posloužíte sobě i jiným tak, že si dopřejete to, co potřebujete.

Je to pravda: vaše potřeby znamenají mnohem víc, než si umíte představit. Neignorujte je. Někdy musíte udělat právě to, co je nejlepší pro vás, pro váš život. Nikoli to, co se zdá nejlepší všem ostatním. Slibte si na tomto místě, že už se nebudete doprošovat lásky, respektu a pozornosti okolí. Podívejte se na sebe do zrcadla a řekněte svému odrazu: „Já tě mám rád a od nynějška už tohle dělat nebudu!“ Protože teprve když máme úctu sami k sobě a když se máme rádi, se nám otevírá cesta ke štěstí. Jsme-li šťastní, jsme také lepšími přáteli, lepšími členy rodiny a lepšími partnery.

 

8. Všichni, které potkáme po cestě, mají v našem životě význam.

Na své životní pouti nepotkáváme jen tak nějaké lidi. Když jim dáte možnost, uvidíte, že každý z nich má v sobě něco udivujícího. Třeba nenaplní vaše očekávání, přesto však je jejich přítomnost důležitá. Někteří vás budou zkoušet, jiní učit a ještě jiní odhalí vaše nejlepší vlastnosti. Buďte tedy vděční za všechno ve svém životě. A to všem, bez vyjímky! Někdy to může být dost těžké, ale vyviňte skutečné úsilí, abyste byli vděčni i za hrubosti. Právě záporná zkušenost je připomínkou, která nás učí, jak věci být nemají.

 

9. Nejen vy se cítíte osamělí a divní.

Dřív jsem sám sebe měl za nejpodivnějšího člověka na světě. Pak jsem si ale uvědomil, že mezi těmi miliardami lidí, co na světě žijí, musejí být určitě takoví, kteří se cítí zrovna jako já. Když jsem si nějakého takového člověka představil, říkal jsem si, že teď nejspíš myslí na něco podobného jako já. Teď čtete tenhle článek a víte už, že existuju a jsem stejně tak zvláštní jako vy. Často v myšlenkách bojuju sám se sebou, stejně tak jako nejspíš i vy. A stejně jako vy mám na starosti různé důležité věci, jen se o ně starám po svém. A i když nám někteří lidé neporozumí, jeden druhého pochopíme okamžitě. Takže pamatujte, že nejste ani osamělí, ani divní.

 


 

Doslov…

Doufám, že dnešek pro vás bude krásným dnem, že budete snít směle a sebejistě a odhodláte se udělat něco, k čemu jste dříve neměli odvahu. Věřím, že budete milováni a sami také budete milovat. Chtěl bych, abyste věděli, že když změníte své myšlení a přestanete se v mysli zabývat věcmi, které změnit nemůžete, vaše síla k dalším změnám jenom naroste.

Co je nejhlavnější: buďte moudří a rozvážní při každém rozhodnutí. Tak budete spokojeni sami se sebou a budete se moci stát příkladem pro druhé.

Teď je řada na vás…

Co byste dodali k tomuto seznamu? Jaké myšlenky nebo úvahy stimulují vás, abyste zůstali v proudu? Podělte se o své úvahy, nechte nám své komentáře k tomuto tématu.