Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Zubní kartáček, pasta, nit, škrabka na jazyk a péče o zuby

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Zubní kartáček, pasta, nit, škrabka na jazyk a péče o zuby Email
Úterý, 08. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3395x

zubni-kartacek-pasta-nit-skrabka-na-jazyk-a-pece-o-zubyChcete-li se vyhnout vzniku zubního kazu, investujte do několika pomůcek. Kromě měkkého kartáčku a zubní pasty byste si měli pořídit mezizubní a jednosvazkový kartáček, zubní nit a vhodnou pastu. K čemu slouží a jak vybrat opravdu kvalitní pomůcky o zubní péči?

___
___


Zubní kartáček

Správný kartáček by měl mit měkká, rovně střižená vlákna s oblým zakončenim. Příliš tvrdý kartáček by totiž mohl dráždit dásně. Správné je s kartáčkem po povrchu zubů kroužit, aby došlo k rozrušení a následnému odstranění zubního plaku.

Čištění by mělo trvat zhruba dvě až tři minuty. Pokud chcete docílit opravdu dokonalého čištění, použijte také jednosvazkový zubní kartáček, se kterým můžete pečlivě vyčistit i malé, hůře dostupné plošky zubů.


Škrabka na jazyk

Nehezký a potenciálně nebezpečný plak plný bakterií se usazuje také na povrchu jazyka, proto není na škodu ho odstraňovat pomocí speciální škrabky na jazyk. Ta plak jednoduše a účinně odstraní. Díky tomu také zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu z úst, který způsobují právě bakterie.


Zubní pasta

Pokud nemáte se zuby problémy, postačí vám pasta s fluoridy. Vyhněte se bělicím pastám, které zuby obrušují, vhodnější jsou ty s obsahem enzymů nebo peroxidu. Trápí-li vás záněty dásní, dejte přednost pastám s antibakteriální složkou. Citlivým zubům uleví jemné pasty nevýrazné chuti, např. s obsahem hydroxypatitu, což je základní látka zubní skloviny.


zubni-kartacek-pasta-nit-skrabka-na-jazyk-a-pece-o-zuby-3Zubní nit

Je vhodná na čištění příliš malých mezer mezi zuby. Při jejím používání si dejte pozor, abyste pečlivě očistili nejen mezeru, ale i vnitřní strany zubů. Právě tam se drží nejvíce plaku a bakterií. Na jedno čištění budete potřebovat asi 30 cm nítě. Vždy ji používejte tak, že níti pohybujete směrem nahoru a dolů, nikdy zepředu dozadu. Správně má nit klouzat po povrchu zubů.


zubni-kartacek-pasta-nit-skrabka-na-jazyk-a-pece-o-zuby-2Mezizubní kartáček

Další pomůckou je mezizubní kartáček, který čistí prostory, do nichž se klasickým kartáčkem nedostanete. Existuje celá řada velikostí, proto je vhodné, aby vám stomatolog nebo dentální hygienistka změříli mezery mezi zuby a doporučili ten nejvhodnější. Je možné, že budete potřebovat dokonce několik velikostí. Mezizubní kartáček se obvykle používá od špičáků směrem k osmičkám. Na ostatní mezery je lepší zubní nit.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny