Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Vbočený palec, plochá noha, patní ostruha - příčina, léčba, informace

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Vbočený palec, plochá noha, patní ostruha - příčina, léčba, informace Email
Pondělí, 14. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5450x

vboceny-palec-plocha-noha-patni-ostruha-pricina-lecba-informaceMožná milujete lodičky na vysokých jehlách a je vám jedno, že v nich při chůzi cítíte každý kamínek. Hlavně že vypadají vaše nohy neodolatelně! Nebo patříte k ženám, které dávají přednost spíše pohodlí placatých balerínek? Než se vydáte na nákup nových bot, pomyslete na to, co řeknou módnímu kousku vaše nohy. Nošení nevhodné obuvi je totiž častou příčinou různých ortopedických deformit.  

___

___

Vbočený palec, halux valgus - příčina, informace a léčba

Jde o velmi závažnou a dosti bolestivou deformaci přední části chodidla. Na jejím vzniku se podílí jak dědičnost, tak nošení špičatých bot na podpatcích.
To je také důvod, proč se vbočenýpalec častěji vyskytuje u žen než u mužů. Prvním znamením, že se něco děje, je palčivá bolest kloubu palce. Kůže na něm je často zarudlá a oteklá. Postupně se palec začne vychylovat směrem k druhému prstu a může se stát nakonec i to, že vlastně sklouzne pod anebo přes něj. Onemocnění provází i další komplikace, jako je pokles a rozšíření přední příčné klenby nožní.

Léčba spočívá u lehčích případů vnošení speciálních silikonových korektorů, které vývoj sice zpomalí, ale úplně neodstraní. To je v rukou ortopeda, který vbočenýpalec odoperuje. V rámci prevence odborníci doporučují nošení pohodlné obuvi s dostatečným prostorem pro prsty a měkkou ortopedickou podrážkou. Vhodné jsou i masáže a relaxace nohou kombinované s cíleným posílením svalů.

 

Plochá noha - informace, příčina a léčba

Míváte pocit unavených nohou, dlouhá chůze vás rychle unaví, máte často studené nohy či bolesti zad a kyčlí? Dost možná se hlásí první příznaky plochých nohou. Později přicházejí bolesti vazů nožní klenby od paty až do prstů a bolesti pod hlavičkami záprstních kostí. Nepříjemné pocity působí také otlaky chodidel, na nichž mohou vznikat i "kuří oka". Tuto ortopedickou vadu ovlivňuje mnoho faktorů. Vedle genetiky je to nadváha, hormonální nerovnováha, nedostatek vitaminu D, jenž ovlivňuje ukládání vápníku do kostí, ale také nevhodná obuv nebo profesní zatěžování.

Léčba: Pokud máte ploché nohy, je nezbytné nošení speciálních ortopedických vložek. S jejich výběrem vám poradí ortoped.
U výraznějších vad se kombinuje speciální ortopedická vložka s ortopedickou obuví. V některých případech lékař doporučí některý z možných typů operačních zákroků.

 

Patní ostruha - informace, příčina a léčba

Pokud trpíte tímto typem deformace, obtěžují vás zřejmě bolesti paty v plosce nebo na vnitřrúm okraji. Tento stav je nejhorší ráno, když vstanete z postele, po delším sezení nebo při odpočinku po náročném dni. Ostruha vzniká jako odpověď pohybového aparátu na přetížení, ale může být rovněž důsledkem nošení nevhodné obuvi. Často se vyskytuje u lidí, jejichž profese vyžaduje dlouhé hodiny postávat na nohou.

Léčba: Úlevu při potížích s patní ostruhou přinesou speciální vložky do bot, které nadzvednou patu a podepřou klenu. Při větších bolestech by měly vaše kroky vést k ortopedovi, který provede rentgenové vyšetření nutné k vyloučení jiných příčin bolestí.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny