Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Jak vybrat elektrický zubní kartáček? Je lepší rotační nebo sonický? A co rovnátka?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak vybrat elektrický zubní kartáček? Je lepší rotační nebo sonický? A co rovnátka? Email
Středa, 16. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5965x

jak-vybrat-elektricky-zubni-kartacek-je-lepsi-rotacni-nebo-sonicky-a-co-rovnatkaNež se vydáte na nákup kartáčku, zkoukněte nabídku internetových obchodů, ať víte, co vše je k mání. Elektrický kartáček můžete pořídit už od několika stokorun, ale i za 3000 Kč. Levnější kartáčky mívají napájení na baterie, které poté musíte dokupovat (nebo použít dobíjecí baterie). Pokud si něco málo připlatíte, můžete kartáček dobíjet z elektrické sítě.

___

___

Elektrický kartáček není třeba kupovat zvlášť každému členu domácnosti, řada kartáčků umožňuje označení barevným kroužkem, aby si každý svůj kartáček poznal - stačí tedy ke společné, "rodinné" rukojeti kartáčku přidat vlastní nástavec.

Patříte k nepozorným zapomnětlivcům a neodhadnete, kdy vyměnit starý kartáček za nový? I na vás výrobci mysleli a přišli s novinkou - na opotřebovaném
kartáčku se změní barva vláken. Ke komfortnímu užívání přispějí další funkce, jako jsou indikátor vybíjení, tlakový senzor nebo časový signál, který zapípá,
jakmile čištění trvalo dostatečně dlouho.

Kartáčky se vyrábějí také v provedení s ústní sprchou, která pomáhá odstranit zbytky jídla z mezizubních prostor. Dětské zoubky a dásně jsou velmi citlivé. Dnes se už pro ně vyrábějí speciální kartáčky i zubní pasty. Snažte se naučit děti správnou techniku čistění bez zbytečného tlaku.

 

Rotační nebo sonický zubní kartáček? A co zubní rovnátka?

Rozdíl mezi sonickým a rotačním elektrickým zubním kartáčkem je ve způsobu pohybu čistící hlavy, a tudíž i štětinek. U rotačního se "hlava" otáčí kolem dokola, zatímco u sonického jemně kmitá. Sonický elektrický zubní kartáček je šetrný k dásním i k zubním krčkům. Je vhodný také pro lidi s fixními aparáty (s rovnátky). Jeho čistící hlava má delší životnost. Rotační kartáček je podstatně levnější, takže vás finančně nezruinuje.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny