Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Příčina a léčba otoků - obličej, víčka, prsty, kotníky, nohy, kolena, krk

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Příčina a léčba otoků - obličej, víčka, prsty, kotníky, nohy, kolena, krk Email
Neděle, 09. říjen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8300x

pricina-a-lecba-otoku-oblicej-vicka-prsty-kotniky-nohy-kolena-krkObjevují se vám na těle nevzhledné opuchliny a vy nevíte proč? Poraďte se s lékařem a pokud nezjistí závažnou nemoc, můžete si na této stránce přečíst jak bojovat s otokem obličeje, víček, prstů, kotníků, krku, nohou a kolen. 

___

___

OTOK OBLIČEJE

Jestliže se vám zdá, že máte v poslední době nezvykle oteklý obličej nebo se vám pod očima objevily namodralé váčky které lze špatně zakrýt make-upem z pudrem, může jít o potíže s ledvinami. v organizmu zřejmě začalo docházet k nadměrnému zadržování vody.

Léčba, první pomoc, rychlá úleva:

Běžte k lékaři. Vyšetření krve a moči by mělo ukázat, zda vaše ledviny řádně pracují nebo stávkují. Odborný lékař vám nejspíš předepíše vhodné močopudné léky (diuretika), které vás otoků zbaví.

Škvírky místo očí

Víčka bývají obvykle oteklá, lehce zarudlá a svědí po dlouhém sezení u počítače nebo po velké únavě. Někdy je ale otok očí prvním příznakem alergie. Víčka také otékají při přecitlivělosti na složení nové řasenky, očního krému nebo stínů. Zvažte, zda jste v poslední době nezačala používat novou kosmetiku, protože se jí asi budete muset vzdát.

Léčba, první pomoc, rychlá úleva:

Co nejrychlejl si odličte oči. Použijte velmi jemný přípravek či obyčejný fyziologický (solný) roztok, který je k dostání v lékárně. Na víčka přikládejte obklady z heřmánku nebo světlíku lékařského, který má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Jestliže otok po několika hodinách nezmizí, běžte k lékaři. Na silnou alergickou reakci vám zřejmě předepíše mast se steroidy nebo nějaké protialergické léky.

 

OTEKLÉ KOTNÍKY A PRSTY

Našlápla jste špatně během ranního joggingu, poranila si kloubní pouzdro a otekl vám kotník? Pak je příčina jasná. Ale pokud se fyzické námaze spise vyhýbáte, a přesto se na tomto místě pravidelně objevují otoky, může se jednat o problém s krevním oběhem, ledvinami nebo játry. Tuto domněnku vám mohou také potvrdit oteklé prsty na rukou, na které nemůžete navléci prstýnek.

Léčba, první pomoc, rychlá úleva:

Jde-li o pohmoždění, přiložte na kotník studený obklad nebo balíček mražené zeleniny a chodidlo zabalte do ručníku. Pokud to nepomůže a otok se ani po několika hodinách chlazení nezmenší, běžte k lékaři. Možná bude nutné dát nohu do sádry. Někdy se otoky kolem kotníků objeví po namáhavém pracovním dnu. Zkuste si lehnout, zvednout nohy a položit je na polštář. Usnadní se tak průtok krve k srdci. Otoky rukou lze zmírnit pod tekoucí studenou vodou. Tak lze také zlepšit krevní oběh. Jestliže se otoky opakují, je lepší zajít k lékaři. Ten posoudí závažnost poruch krevního oběhu a pošle vás na příslušná vyšetření.

 

TĚŽKÉ NOHY

Objevily se vám na nohou modřiny nebo metličky ze žilek? Otok na lýtkách signalizuje městnání krve. Možná se vám začínají dělat žilní městky. Otéká-li pouze jedna noha, může jít o zánět žil. Je to bolestivé a nebezpečné onemocnění, které je třeba léčit. Jinak hrozí embolie. Oteklá lýtka mívají rovněž lidé s vysokým tlakem, nadváhou a těhotné. U nich jde také o oběhové problémy.

Léčba, první pomoc, rychlá úleva:

Po koupeli zlepšujte prokrvení nohou masáží a mažte je mastí s výtažkem z kaštanu koňského. Navštivte flebologa, který zjistí míru ohrožení sraženinami. Metličkové varixy lze odstranit laserem.

 

OTEKLÝ KRK

Postavte se před zrcadlo a prohlédněte si krk. Je-li oteklý, může jít o problém se štítnou žlázou. Oteče také při onemocnění příušnicemi.

Léčba, první pomoc, rychlá úleva:

Určitě zajděte k lékaři, zejména jestli máte horečku. Onemocnění příušnicemi v dospělém věku je často spojeno se závážnými komplikacemi, jako zánětem slinivky, středního ucha, a dokonce neplodností mužů. Jestliže lékař vyloučí onemocnění slinné žlázy, doporučí vám asi vyšetření hladiny hormonů. Při snížené činnosti štítné žlázy otékají i nohy a obličej, pokožka je suchá se šupinami.

 

OTEKLÉ LOKTY, KOLENA

Otok loktů a kolen a ranní bolest kloubů mohou být příznakem revmatické choroby. Ani nevinně vyhlížející bouli na těchto místech neberte na lehkou váhu.

Léčba, první pomoc, rychlá úleva:

Obvykle svědčí o onemocnění kloubů. Nutná je návštěva lékaře. Jestliže stanoví diagnózu revmatického zánětu kloubů, předepíše vám pak léky a doporučí fyzioterapii. Je možné, že se budete muset vzdát intenzivního sportování, abyste nepřetěžovala nemocné klouby.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny