Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Bachovy esence - za vším hledej psychiku (strach, úzkost, stres)

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Bachovy esence - za vším hledej psychiku (strach, úzkost, stres) Email
Úterý, 22. listopad 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2740x

 

bachovy-esence-za-vsim-hledej-psychiku-strach-uzkost-stresDr. Edward Bach (1886 -1936) byl anglický bakteriolog a homeopat, který objevil mocnou sílu energie z přírody a díky tomu se vyléčil ze své těžké nemoci. Dokázal, že mentální stavy mají přímý vliv na fyzické zdraví a že nemoc je důsledkem nerovnováhy v těle, nejčastěji způsobené negativními emocemi.

___

___

38 Bachových esencí pro zdraví

Podstatou léčivého účinku Bachových esencí je fakt, že divoce rostoucím květinám, stromům, keřům a rostlinkám je přirozeně vlastní vysoká vibrace, která má schopnost harmonizovat negativní lidské vlastnosti (emoce) a tím dává do pohybu proces uzdravení. Ucelený systém 38 květových esencí, které dr. Bach sestavil a na jehož základě léčil své pacienty, má svou platnost do dnešních dnů. Podle tohoto lékaře jsou pravými příčinami našich nemocí negativní stavy mysli (emoce), které rozdělil do sedmi „přihrádek“: Strach a nejistota, Pochyby a nedostatek odvahy, Nezájem, Osamělost, Přecitlivělost a zranitelnost, Smutek a zoufalství, Přehnaná starostlivost. Všude tam, kde je narušeno hladké plynutí životni energie v důsledku těchto negativních emocí, dochází k blokádám energie a nastávají problémy. Dokážete odhalit, která emoce je příčinou vašich současných životních potíží?

 

Ladění emocí a nemocí

Tak často se zlobíme na druhé, vztekáme se, když něco nejde podle našich představ, žárlíme na partnera i na ty, kdož mají více štěstí v životě, běžíme za úspěchem, kariérou a nezbývá čas tiše se posadit a vnímat, co vlastně na to všechno říká naše tělo. A ono říká. Nejprve nenápadně, pak to zkouší silněji, až se „najednou“ stane nějaká katastrofa, která nás zpravidla probere a žene k nápravě. Není však třeba nechat věci dojít do krajností, odkud je návrat mnohdy těžký (ne-li nemožný). Bachovy esence nám svým jemným, éterickým působením nenásilně připomenou, kde je třeba začít a jak. 

 

Kapka za kapkou

Existuje několik možností použití. Můžeme nakapat esenci přímo pod jazyk nebo do sklenice neperlivé vody a pomalu upíjet, nejlépe 4x 4 kapky denně (před jídlem a večer před spaním). Pokud máte v úmyslu použít více esencí najednou, je vhodnější dát několik kapek od každé esence do mixovací lahvičky (dá se zakoupit zvlášť), tu pak doplnit vodou nebo kapkou vysokoprocentního alkoholu a následně z této lahvičky pokračovat v dávkování 4x 4 kapky denně. Je však nezbytné lahvičku poté uskladnit v chladničce, kde vydrží cca 14 dnů (na rozdíl od originální lahvičky esence, kde se řídíme datem exspirace).

 

Naučte se v sobě číst

Přáním doktora Bacha bylo, aby každý mohl mít esence k dispozici doma, k rychlému a snadnému použití v akutních případech i při dlouhodobých obtížích, a naučil se sám v sobě a ve svých emocích číst jako v knize. Jak si vybrat tu správnou esenci? Podle intuice, pocitu, podle přehledných „tabulek“ na internetu nebo si prolistujte některou z knih, kde jsou jednotlivé esence detailně popsány - snadno pak poznáte, která charakteristika k vám „sedí“. Využít lze i rad některého z odborných terapeutů - ti pro vás také mohou namíchat speciální lahvičku (kombinaci různých esencí), jež bude přesně odrážet vaše momentální naladění. Na českém trhu existuje několik společností, které Bachovy esence dováží (např. anglické či francouzské), stačí si jen vybrat podle kvality, ceny a toho, jak jsou vám lahvičky „sympatické“

K dispozici je také řada „První pomoci“ pro krizové okamžiky života (ve formě kombinované esence, elixíru ve spreji či krému), která rychle a bezpečně pomáhá při šoku, silném stresu či pocitu úzkosti.

Závěry bádání Edwarda Bacha se dají shrnout do jeho citace: „Žádný druh tělesného léčení, cvičení ani perfektní strava nemohou člověka zcela uzdravit, nevyvine-li upřímnou snahu zbavit se svých negativních sklonů. Tam je ten počátek.“ Pokud tedy děláme všechno možné, abychom se onemocnění „zbavili“ (střídáme spoustu léčebných metod a postupů), ale svůj vnitřní postoj a emoce nezměníme, uzdravení se přes veškerou snahu nedostaví. Nebo nemoc zdánlivě poleví, ale naše vzpurnost, sobeckost, žárlivost, chamtivost, negativismus, smutek, zoufalství, strach či jiný nestrávený problém se projeví na zcela odlišném místě v těle, možná s mnohem větší intenzitou než původní onemocnění. Bachovy esence nás trpělivě učí jak tento počátek zdravotních obtíží (negativní emoce) pomalu, ale jistě ze svého života propustit a dát tělu šanci na skutečné uzdravení. Kombinovat lze maximálně sedm různých esencí dohromady.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny