Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Mezizubní hygiena a pomůcky - kartáčky, nit, dentální párátka, superfloss

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Mezizubní hygiena a pomůcky - kartáčky, nit, dentální párátka, superfloss Email
Středa, 23. listopad 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2093x

 

mezizubni-hygiena-a-pomucky-kartacky-nit-dentalni-paratka-superflossMezizubní pomůcky slouží k čištění hůře přístupných prostor, nejčastěji jde o místa mezi zuby nebo mezi můstkem a dásní. Své místo mají i u lidí s pevnými(fixními) rovnátky, kde lze s jejich pomocí vyčistit místo mezi aparátem a zuby či dásněmi. Jakmile si na užívání mezizubních pomůcek zvyknete, už se bez nich neobejdete.

___

___

Mezizubní kartáčky

Používají se k čištění mezizubních prostor. Jejich velikost je třeba volit s ohledem na vzdálenost mezi zuby. Správně vybraný mezizubní kartáček při použití projde mezerou bez poranění dásně a zároveň je dostatečně velký, aby vyčistil prostor v celé šíři. Čistí se jím mezera mezi předními zuby (jedničkami) a prostory od Špičáků (trojek) dále ke stoličkám. Mezizubní prostory kolem řezáků se jím většinou nečistí.

 

Zubní nit

Ke stejnému účelu jako zubní kartáček slouží i zubní nit - i ona se používá k čištění mezizubních prostor. K zubu se zavádí pilovitým pohybem k dásním, kde kolem krčku obemkne zub a opět pilovitým pohybem čistí dostupná místa. K dostání jsou nitě voskované a nevoskované, případně napuštěné mentolovými příchutěmi.

 

Dentální párátka

Používají se obdobně jako zubní nit. Také slouží vyčištění mezizubních prostor, jejich užití se liší především ve způsobu manipulace.

 

Superfloss

Patří mezi pomůcky mezizubní hygieny - důležitou částí je opět zubní nit, která je navlečená na pevnou vodicí část. Superfloss se používá pro čištění zubních náhrad, kde se jím čistí okraje korunek nebo část pod můstky. Dá se používat i k čištění prostor kolem zubních implantátů či při hygieně chrupu s pevnými rovnátky.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny