Dobré dopoledne, dnes je pondělí 11.12.2023, svátek slaví Dana, zítra Simona.

Oblečení a zdraví ženy - tanga, bokovky, krátká sukně, těsné džíny, vysoké podpatky, těžká kabelka

 

obleceni-a-zdravi-zeny-tanga-bokovky-kratka-sukne-tesne-dziny-vysoke-podpatky-tezka-kabelka

obleceni-a-zdravi-zeny-tanga-bokovky-kratka-sukne-tesne-dziny-vysoke-podpatky-tezka-kabelka
Také rády nosíte kalhoty s nízkým sedlem bez ohledu na to, že vám táhne na záda? A ve vysokých podpatcích chodíte, i když jdete jen vynést koš? Správně, žena má být krásná. Tak jen pár rad, jak nosit parádu, aby nám neuškodila.

___

___

Bokovky proklatě nízko

Kalhoty s nízkým pasem vypadají na štíhlé postavě s plochým břichem skvěle. Mají jen nevýhodu, že nám pak táhne na kříž. Prostydnutí se projevuje většinou lokálně - začnou nás bolet záda v oblasti ledvin, můžeme dostat i zánět močového měchýře a ledvin.
Rada: Kupte si ohřívací a zároveň stahovací prádlo. Dnes už si nemusíte pořizovat staromódní „bombarďáky". Vyrábějí se speciální pásy z různých materiálů, které si navlečete kolem pasu. Nejenže si hezky stáhnete bříško, ale ochráníte citlivé partie zad. A prodávají se i pro muže s pivním břichem! Koupit je můžete prakticky ve všech obchodech s prádlem i v e-shopech (zadejte do vyhledávače: zeštíhlující prádlo).

 

Zvědavá tanga

Na hezkém těle jsou krásná a ženy je oblékají i pod obtažené šaty, sukně a kalhoty. A nejvíc se mužům líbí, když občas vykouknou ven. Mívají ale jen tenký proužek látky mezi nohama, takže způsobují často gynekologické infekce a výtoky.
Rada: Lékaři doporučují používat hygienické, tzv. sli-pové vložky. Ani ty sice nejsou samospasitelné, ale rozhodně riziko zánětu omezí. A prý nemáme tanga nosit příliš často. Dobrou službu například pod těsné kalhoty udělají i dámské boxerky.

 

Těsné džíny

Můžou být velmi sexy na správné postavě, ale rozhodně, nosíte-li je denně, jsou zdrojem plísňových zánětů pochvy. Žena je v nich sevřená jako ve svěráku.
Rada: Když je chceme nosit, tak je podle doktorů máme střídat s volnějšími kalhotami nebo sukněmi. Naordinujme si týden - v pondělí „obtáge džíny", v úterý sukně, ve středu volné manšestráky nebo tvrďáky a tak dokola... I v tomhle případě trochu pomáhají slipové hygienické vložky.


Podpatky vysoké až vysokánské

Podle ortopedů bychom měly nosit podpatky vysoké maximálně osm centimetrů... Jenže ženská noha bez podpatku není to pravé. Kdo si na ně zvykl, neodradí ho ani to, že škodí páteři a způsobují ošklivé křečáky. Taky nás v nich můžou po delší době neuvěřitelně bolet nohy - paty i nášlapná část chodidel.
Rada: Když se nechceme sexy botiček vzdát, tak si do nich můžeme koupit gelové polštářky na ochranu chodidel i pat, pomáhají také kvalitní ortopedické vložky. Američanky a Angličanky si píchají do nohou botox, aby je po chůzi na vysokých podpatcích nebolely. A osvědčená pomoc na závěr: kdykoli můžete, a je to společensky únosné, vyložte si nohy na stůl! Bráníte tak vzniku křečových žil.

 

Velká kabelka

Krásná kabelka může být opravdovou ozdobou. Když ji ale máme přehozenou přes jedno rameno, riskujeme potíže s páteří. Když je kabela těžší, hrozí dokonce i vyhřeznutí ploténky.
Rada: Kabelky nepřeplňujme zbytečnostmi, což je právě to, k čemu nás ty velké přímo vybízejí... A pak nám asymetricky zatěžují záda. Když už taháme těžší nákup bez auta, pak si alespoň vezměme na záda batoh, který váhu rozloží rovnoměrně. Řešením je i taška na kolečkách, dámy!

 

Hodně krátká sukně

Co může vypadat lépe než žena s hezkýma nohama v krátké sukénce? Bohužel mini nosí zejména mladé holky i v zimě, a koledují si tak o pořádný zánět močového měchýře a gynekologické potíže.
Rada: Pod sukně můžeme klidně nosit teplejší bavlněné spodní prádlo. Kalhotky tenké jako z pavučinky si radši necháme na léto nebo pod teplejší kalhoty. Pomáhají i vysoké vlněné nadkolenky, které se navlékají na silnější punčocháče a nohu prohřejí alespoň odspodu.