Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Moderní inkontinenční pomůcky – maximální diskrétnost

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Moderní inkontinenční pomůcky – maximální diskrétnost Email
Úterý, 22. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3186x

inkontinencni-pomucky-2

Trápí vás inkontinence? Nežádoucí únik moči není nic příjemného. Kromě toho, že byste měli co nejdříve navštívit lékaře, aby byla zahájena včasná léčba, musíte neprodleně řešit inkontinenční pomůcky. Jedině s nimi budete schopni nadále fungovat ve společnosti. Dnes naštěstí existují takové pomůcky, které nejsou pod oblečením znatelné a jsou tedy vysoce diskrétní. Nikdo z nás si totiž nepřeje, aby byl tento zdravotní problém vyzrazen nějakým trapasem.

Proč právě vy musíte řešit inkontinenci?

Není inkontinence jako inkontinence. Hodně záleží na původu vzniku tohoto neduhu. Někdy se může objevit zcela nečekaně a naplno, jindy nepozorovaně po kapkách. Únik moči bývá spojený s nějakým dalším onemocněním. Setkat se s ním může prakticky jakákoliv věková skupina. Často se objevuje u mladých maminek po porodu. Není tedy pravda, že se to týká pouze starších osob. I když spolu se stárnutím se inkontinence objevuje častěji. Je to dáno povolených svalstvem pánevního dna a případně vznikem právě zmíněných nemocí (cukrovka či neurologická onemocnění).

 

inkontinencni-pomucky-vlozky-3Inkontinenční pomůcky moderní doby

Jedině na základě odborného vyšetření můžete odhalit příčinu inkontinence, zjistit jaký typ inkontinence vás trápí a na základě toho se léčit. Během toho bude nezbytné používat hygienické pomůcky. Z dětských plen už jsme dávno odrostli a nikdo z nás se k nim nechce za žádnou cenu dobrovolně vracet. Naštěstí existují speciální inkontinenční pomůcky. Jsou vyrobené přesně pro potřeby inkontinentních. Zachycují rychle tekoucí moč přímo u těla a zamykají ji v savém jádru tak, aby ani nežádoucí zápach moči neměl šanci.

 

Nelehký úkol – vybrat si

Sortiment inkontinenčních pomůcek je velmi široký. Není vůbec těžké se v něm ztratit. Vyhněte se při výběru metodě pokusů a omylů. O nejvhodnějším výrobku právě pro vás se raději poraďte s lékařem. Lékař by měl nejlépe určit, které z inkontinenčních pomůcek jsou pro vás nejvhodnější.

 

inkontinence-vlozka-tenaČemu věnovat pozornost při výběru

    • Stupni inkontinence – např. při lehkém stupni inkontinence vám budou stačit inkontinenční vložky, zatímco při středním až těžkém stupni budete muset sáhnout po inkontinenčních kalhotkách
    • Velikosti pomůcky – vždy vybírejte nejmenší možnou velikost výrobku. Pomůcka bude správně sedět na těle a zároveň si ušetříte náklady na jejich pořízení, protože čím větší pomůcka, tím je také vyšší cena
    • Savosti výrobku – je to jeden z nejdůležitějších parametrů. Absorpční schopnost by měla být dostatečně velká, aby výrobek pohltil všechnu moč, kterou nejste schopni sami zadržet

 

Tenké, anatomické, zkrátka diskrétní

Velkou obavou každého inkontinentního je to, aby ho inkontinenční pomůcka neprozradila, zkrátka aby nebyla vidět pod oblečením. Výrobci se předhánějí, aby dodávali na trh co možná nejtenčí produkty. Anatomické tvarování je samozřejmostí. Pomůcky se tak maximálně přizpůsobí tělu. Některé z nich jsou určené přímo pro ženy nebo přímo pro muže, to aby pomůcky splnily nároky každého pohlaví.

 

inkontinencni-pomucky-1Myslete pozitivně

Ačkoliv se jedná o fyzicky i psychicky náročný problém, nenechte se jím úplně pohltit. Věřte, že včasné zahájení léčby přinese kýžené ovoce – a totiž odstranění problémů s inkontinencí. Také v tomto směru moderní doba pokročila a existují takové zákroky, které vás dokáží nežádoucího úniku moči zbavit. Neházejte proto flintu do žita a jednejte, vždyť zdraví je to nejdůležitější, co máme.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny