Náhodné stránky webu
- (28.02.2009) Výživová pyramida - obrázek (obilniny, zelenina, ovoce, mléko, maso, vejce, sladkosti, sůl)
- (20.01.2011) Kam podat stížnost na postup při vyšetřování Policie ČR
- (29.01.2008) Regulační poplatky nevedou k poklesu hospitalizací, spíše se mění chování pacientů
- (31.05.2015) Italské zvyky, tradice a Italská povaha lidí - čemu se můžeme přiučit?
- (09.11.2015) Postřehy obyčejných lidí o životě
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
Byliny na bodnutí hmyzem - vyřeší alergii, zánět, svědění i horkost |
![]() |
Středa, 29. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2199x |
___ ___ Přeslička hojíNa hnisavá a špatně se hojící místa působí blahodárně roztok z natě přesličky rolní. Připravíte si ho tak, že 30g natě vložíte do půl litru studené vody a necháte macerovat dvě hodiny. Pak roztok přibližně 15 minut povaříte a dáte louhovat. Odvar můžete použít nejen k obkladům, aletaké k omývání bolavé rány.
Celer proti zaníceníPokud se místo po vpichu hmyzem zanítilo, pomůže vám čerstvá štáva vytlačená z celeru. Šťávu je třeba smíchat s menším množstvím octa, nejlépe vinného, a mírně ji osolit. Poté do ní namočte třeba gázu, papírový kapesníček či vatu a obklad přiložte na bodnutí.
Brambory brání svěděníSvědí vás pupínek tak, že je to až k zbláznění? Pak oloupejte brambory, nakrájejte je na plátky a potírejte jimi podrážděné místo. Můžete si ze syrových brambor připravit i kasičku a přiložit ji na ránu jako obklad.
Tvaroh mírní horkostStačí, když do vychlazeného tvarohu nakapete pět kapek éterického levandulového oleje, promícháte a směs přiložíte na oteklé místo. Poté ji přikryjete kapesníkem namočeným ve vodě a převážete suchou utěrkou. Obklad necháte hodinu působit a potom ho vyměníte. Tvarohovým obkladem můžete chladit postižené místo i přes noc.
Levandule zklidňujeV lidovém léčitelství je využívána pro své zklidňující a harmonizující účinky. Z toho důvodu je kvalitní éterický olej z levandule lékařské vhodný jako utišující obklad na bolavé místo vpichu. Současně podporuje tvorbu nových kožních buněk, tedy i hojení kůže.
Šalvěj stahuje rányTato bylinka patřila mezi léčivky už ve starověkém Římě. Cenili si ji pro její účinky usnadňující hojení a pro schopnost stahovat rány. Stačí rozmíchat 30 kapek tinktury ze šalvěje lékařské ve 150 ml vody, namočit v roztoku obklad a přiložit ho na ránu. Tinkturu můžete nahradit i běžným nálevem ze šalvěje.
Vřes na alergiiVřes obecný má na lidský organizmus blahodárné a léčivé účinky. Mimo jiné působí protizánětlivě a dezinfikuje. Čaj z něj podávaly už naše babičky při alergii na bodnutí hmyzem nebo včelou. Nápoj připravíte ze směsi 20 g vřesu obecného, 10g kopřivy dvoudomé a 10g řepíku lékařského. Směs spaříte v 250 ml vroucí vody, necháte 10 minut odstát a pak scedíte. Čaj se pije teplý.
Cibule dezinfikujePoměrně velkým nebezpečím při bodnutí hmyzem, nejčastěji vosou, je přenos infekce.Proto se doporučuje přiložit na místo vpichu syrovou cibuli, která zmírňuje otok a svědění. Navíc má vynikající dezinfekční účinky, a tak je vhodnou prevencí proti rozšíření infekce. Nemáte-li po ruce cibuli, použijte ocet. |
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------