Dobré ráno, dnes je středa 21.2.2024, svátek slaví Lenka, zítra Petr.

Masáž obličeje pomáhá proti migréně, zácpě i neplodnosti

masaz-obliceje-navod-postup-vyuziti

masaz-obliceje-navod-postup-vyuziti
Na obličeji je celkem 564 neurologických a akupunkturních bodů. Pokud jsou správně stimluovány, mohou příznivě ovlivnit zdraví člověka. Určitě jste už slyšeli o blahodárných účincích reflexních masáží chodidel, dlaní nebo páteře. V současné době se ale dostává do popředí zájmu také přírodní léčebná metoda neuroterapie obličeje. Jejím principem je stimulace bodů a oblastí na tváři různými ručními technikami.

___
___


Díky masáži těchto akupunkturních bodů jsou nastartovány léčebné procesy jednotlivých orgánů v lidském těle.

Reflexologie obličeje je komplexní terapií, která působí na organismus jako celek a dokáže dokonce jednotlivé orgány zapojit do samoléčebného procesu. Vznikla spojením vědomostí z čínské, vietnamské, kubánské a japonské medicíny a poznatků indiánů Jižní Ameriky. Základem této metody je stimulace určitých zón obličeje, čar a bodů na lebce a stlačování nervově-cévních a neurologických bodů, spojených s různými orgány a částmi těla.

Při této terapii se používá tlak na tyto body k ovlivnění nervového systému a příslušné části těla. Je-Ii v některé části těla zánět, otok nebo napětí, odpovídající reflexní body jsou více citlivé na tlak. Díky tomu mohou podat přesnou zprávu o zdravotním stavu pacienta. Citlivost reflexních bodů může být také výstražným projevem závažnějšího onemocnění. Dojde-li ihned k neuroreflexologickému ošetření nerovnováhy, často se problém "opraví" a nemoc vůbec nepropukne.

Podobně dokáže neuroreflexologie zjistit dřívější poškození těla. Moderní metody z oblasti neuroterapie obličeje, svalů, chodidel a lebky už třicet let zpracovává a vyvíjí dánská terapeutka Lone Sorensen. Ta zároveň pořádá po celém světě kurzy pro budoucí terapeuty. V červnu 2009 byla otevřena její škola pod názvem Mezinárodní institut neuroterapie i v Praze (www.miro-cz.eu)


Na co je dobrá masáž obličeje

 • poruchy a bolesti pohybového systému
 • potíže a problémy s hormonálním systémem a neplodnost
 • oslabená imunita a onomocnění s tím spjatá
 • některá neurologická onemocnění
 • u dětí potíže při učení a potíže se soustředěním
 • částečně migrény a deprese

Masáž obličeje - postup

 • Během jedné procedury se provádí hned několik speciálních technik stimulace:
 • masáž specifických oblastí obličeje s cílem nalézt tzv. ložiska, která se nacházejí v podkoží, ve svalech nebo na povrchu kostí,
 • léčebná masáž oblastí, které jsou spojené s určitými orgány (např. žaludek, ledviny), soustavou (např. hormonálnl) nebo častí těla (např. klouby)
 • stimulace akupunkturních bodu, které mají spojení se sítí energetických kanálů procházejících naším tělem,
 • stimulace neurologických bodů, které jsou bezprostředně propojeny s mozkem.

Na základě těchto masáží určí odbomý terapeut individuální reflexologickou diagnózu u nemocného. Díky nalezení tzv. ložisek může identifikovat problémy,

se kterými se daný člověk potýká a následně dokáže stanovit léčebný postup.

Určitě jste už slyšeli o blahodárných
účincích reflexních masáží chodidel,
dlaní nebo páteře. V současné
době se ale dostává do popředí
zájmu také přírodní léčebná
metoda neuroterapie obličeje.
Jejím principem je stimulace
bodů a oblastí na tváři různými
ručními technikami. Díky masáži
těchto akupunkturních bodů jsou
nastartovány léčebné procesy
jednotlivých orgánů v lidském těle.