Příjemnou noc, dnes je neděle 23.6.2024, svátek slaví Zdeňka, zítra Jan.

Babské recepty na léčbu horečky, rýmy a kašle

nachlazeni-ryma-kasel-ztraceny-hlas-babske-rady
nachlazeni-ryma-kasel-ztraceny-hlas-babske-rady
Sháníte nějaké lidové rady a babské recepty na zahnání bacilů, horečky, rýmy a kašle? Stránka nabízí několik babských receptů, jak vyřešit tyto neduhy. Pomoci vám může nejen klasický citron, ale i skořápky od vlašských ořechů nebo na ztracený hlas mléko s vincentkou.
___
___


Jak dlouho přežívají viry mimo organismus

Málokdo z nás tuší, že viry přežívají na naší pokožce a ve vzduchu až tři hodiny. Proto je nutné si zvlášť v zimním období mýt ruce častěji než kdy jindy. V rámci prevence se osvědčilo pít speciální nápoj

"Lektvar" proti virům

Do půl litru vlažné vody přidejte lžičku mleté skořice a dvě lžíce medu. Všechno dobře promíchejte. "Lektvar" užívejte každé ráno před snídaní. Nápoj se však osvědčil i při bolestech žaludku nebo jako prevence proti vzniku žaludečních vředů.


Zinek

Aby byla naše imunita opravdu silná, je dobré užívat zinek (je ve vepřovém mase, v játrech, drůbeži, vejcích a darech moře, ale také v sýrech
a fazolích). Je možné ho také získat z tablet s názvem Selznik.

Jak zastavit propuklé onemocnění

Okamžitě zamiřte do postele, vypijte sklenici čerstvé citronové šťávy a prospěte se. Během dalších dnů často užívejte česnek rozmixovaný s citronem a pijte vodu s citronem. Když přijdou teploty, nejezte tuhou stravu, ale pijte jen čerstvé šťávy ředěné vodou, ovocné a bylinkové čaje. Černý čaj není vhodný, zahušťuje hlen a odvádí z těla vodu. Všemi způsoby podpořte vylučování toxinů z těla - potem, močí, stolicí. Zůstávejte v klidu a teple .

Speciální čaj na léčbu kašle

Úporné kašlání zažene koktej I připravený z asi dvanácti důkladně očištěných a omytých vlašských ořechových skořápek, které necháte přes noc luhovat. Vodu poté vařte asi půl hodiny, přeceďte a doplňte vodou do objemu jednoho litru. Nápoj pijte vlažný po sklenici denně.


Léčba zimnice zázvorem

Připravte si půl litru vody a přidejte do ní tři lžíce nastrouhaného čerstvého křenu. Vařte asi deset minut. Přeceďte, oslaďte medem a zakápněte citronovou šťávou. Pijte horké a velmi pomalu. Nápoj zmírní zimnici a pomůže i při škrábání a bolestech v krku.


Ztracený hlas a sípot vyřeší vincentka

Na potíže s hlasivkami a nepříjemný sípot funguje mix vincentky s mlékem. Ředění proveďte v poměru 1:1. Nápoj ohřejte a během dne popíjejte.