Dobrý podvečer, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

Léčba poruchy erekce (ztopoření) penisu - informace

lecba-poruchy-erekce-ztoporeni-penisu-informace
lecba-poruchy-erekce-ztoporeni-penisu-informace
Sex patří k plnohodnotnému životu. Pokud se objeví poruchy erekce, jsou tedy problémem celého páru. Pro většinu mužů jsou vlastní sexuální problémy, tím spíše poruchy erekce, tabu.  Pravděpodobnost, že se s nimi svěří partnerce nebo lékaří, je mizivá. Chapouje totižjako své selhání. Často je mylně považují za dočasné a připisují je věku, stresu apod. Mnozí netuší, že potíže s erekcí jsou poměrně snadno řešitelné, stačí se obrátit na praktického lékaře, urologa, sexuologa nebo androloga (zabývá se specifickými potížemi mužů).
___
___


Partnerky mohou požádat o radu gynekologa. Erektilní dysfunkce (čili problémy s erekcí) je definována jako trvalá (minimálně šest měsíců trvající) neschopnost dosáhnout a udržet erekci umožňující uspokojivý sexuální styk. Jednorázové situační selhání nebo přechodné poruchy ztopoření nepředstavují vážný problém a nevyžadují terapii. Léčba je doporučována, dochází-li k poruše erekce při více než čtvrtině pokusů o pohlavní styk.
Výskyt erektilní dysfunkce bývá častější ve vyšších věkových kategoriích, ale existují značné indivíduální rozdily. Podle průzkumu agentury STEM, IMARK v české populaci udával některou z forem poruch erekce každý druhý muž ve věku 35 až 65 let.

Mužské potíže působí zhoubně i na ženy

Úplnou ztrátou erekce trpí podle této studie každý desátý muž. Odhaduje se, že pouze deset procent mužů s erektilní dysfunkcí vyhledá odbornou pomoc. Mnozí pacienti ani nevědí, kde by tyto problémy měli řešit a na jakého lékaře se obrátit. Pouze pětina lékařů se zajímá o sexuální život svých pacientů. Přitom erektilní dysfunkce působí jak na muže, tak i na ženu. Ta se domnívá, že problém způsobila její neatraktivita, čí dokonce mužův paralelní vztah.
Optimální je získat informace z ověřených odborných zdrojů, například na www.lecba-erekce.cz. První krok k řešení může udělat i žena, protože nezáleží na tom, kdo z partneru první prolomí ledy ožehavého rozhovoru. Důležité je, aby byl veden ve vhodnou chvíli a citlivým způsobem. Až v 95% případů jsou poruchy erekce řešitelné. Ovšem důležité je uvědomit si, že problémy s erekci mohou být průvodním znakem jineho onemocnění a že s nimi může účinně pomoci jedině lékař, jehož je proto vhodné v takovém případě vyhledat.

Léky přes internet mohou škodit

Léčba poruch erekce zahrnuje celé spektrum léčebných prostředků od tablet přes vakuové (podtlakové) pumpy až po injekce a implantáty do penisu. Nejčastěji používanou léčbou jsou tablety, které se užívají ústy. Účinná a bezpečná léčba je dostupná. Na trhu existuje několik přípravků, které se liší zejména délkou účinnosti.
Léčivé přípravky k léčbě poruch erekce, které jsou nabízeny na internetu pod jmény skutečných registrovaných léků, bývají velmi často padělky, které buď neobsahují účinnou látku vůbec, nebo naopak mohou obsahovat účinnou látku v několikanásobně větším množství, než je schváleno v originálním výrobku. Mohou být tím pádem dokonce nebezpečné. V lepším případě tedy kupujíci přijde o peníze, v horším bohužel také o zdraví. Na trhu jsou i "přírodní a alternativní" přípravky ve formě doplňků stravy, které jsou k dostání bez lékařského předpisu. Musí mít na obalu uvedeno, že jde o doplněk stravy.

Doplňky stravy nemusí účinkovat

Dle zákona se jedná o potravinu, která obsahuje vitaminy, mínerály a jiné látky, které příznivě ovlivňují zdravotní stav. Nejsou považovány za léčiva a nejsou určeny k léčbě či prevenci onemocnění. Pro uvedení těchto přípravků na trh je nutné prokázat pouze jejich zdravotní nezávadnost. Účinky uváděné výrobcem nejsou povinně nijak ověřovány, a pokud neporušují zákon, mohou být zveřejněny výrobcem na obalu. Doplňky stravy také nemohou deklarovat vlastnosti prevence, léčby nebo vyléčeni onemocnění nebo na tyto vlastnosti odkazovat.
V praxi se však často setkáváme se zavádějícími výroky, které mohou zákaznika zmýlit. Proto je dobré si uvědomit, že léčivé přípravky k léčbě poruch erekce můžete dostat jen v lékárně a pouze na lékařský předpis!