Dobré dopoledne, dnes je sobota 13.7.2024, svátek slaví Markéta, zítra Karolína.

Glauberova sůl - složení, použití, cena, vlastnosti

glauberova_sul_slozeni_prodej_vyuziti.jpg O Glauberově soli jsem se poprvé dozvěděl z jednoho pořadu v televizi. Tehdy byla sůl uváděna jako způsob jak vyčistit (detoxikovat) tělo a tak jsem se rozhodl, že si zkusím o této soli, jejich vlastnotech a použití dozvědět více.

___
___

Složení Glauberovy soli

Skládá se ze síranu sodného a síranu vápenatého, případně síranu hořečnatého.

 

Použití

Využívá se v detoxikaci organismu a jako projímadlo. S oblibou je využívána v Německu ke komplexním detoxikačním a dietním kůrám v sanatoriích pro redukci hmotnosti.

 

Očistné kůry

Víkendový očistní program - návod:

Vyhraďte si jeden den volna. Večer před tímto volným den snězte lehkou večeři, například polévku s pečivem. Druhý den ráno (v očistný den - v den volna) si vezměte projímadlo.
Jako projímadlo doporučuji použít 1 polévkovou lžíci Glauberovy soli rozpuštěnou v malém množství teplé vody. Glauberovu sůl pužijte ráno a v ten den nejezte tuhou (kousanou) stravu. V tento den pijte pouze nápoje (vhodný je zázvorový čaj, ovocné šťávy ředěné horkou vodou - pomerančová, jablečná) nebo polévkový vývar).

Až začnete druhý den po očistě jíst, jezte lehká jídla, jako je zelenina, lehké luštěniny a obiloviny. Nejezte maso, máslo, fazole, sóju, ryby, vajíčka a mléčné výrobky. S odpady se ze střev vyloučily i trávící enzymy. Musíte počkat, až se vyrobí nové a mohly vám strávit jídlo. To potrvá asi 3 dny.

 

Prodej Glauberovy soli - kde se dá koupit