Dobrý večer, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Depilace a epilace - jaký je rozdíl a co je lepší

depilace-epilace-pinzety-holitka

depilace-epilace-pinzety-holitka

Hladce oholená pokožka se stala postupem času snad nejdůležitějším módním doplňkem. A právě proto, že je tak vyžadovaná, všechny ženy hledají co nejrychlejší a nejúčinnější způsob, jak se chloupků zbavit. Stále více se objevuje i požadavek na dlouhodobě hladkou pokožku. Který ze způsobů odstraňování chloupků je vhodný právě pro Vás?
Cesty k hladké pokožce jsou dvě - depilace a epilace.

__

__

I když tato dvě slova znějí skoro stejně, mezi těmito dvěma způsoby odstraňování chloupků je zásadní rozdíl. Depilace je metoda klasického holení, při kterém dochází k odstranění pouze části chloupku rostoucí nad povrchem pokožky. Metoda epilace je čím dál populárnější, protože odstraňuje chloupky včetně kořínků a výsledky jsou tak dlouhodobější.

 

Depilace je bezbolestná a rychlá

Ženy, které se bojí bolesti při epilaci a také chtějí co nejrychlejší výsledky, obvykle vsází na depilaci. I když výsledky nejsou zrovna dlouhodobé, rychlost odstraňování chloupků je v tomto případě rozhodující a není proto na obtíž opakovat holení častěji.
Dodnes nejrozšířenější metodou depilace je používání klasického žiletkového holicího strojku anebo jednorázového holítka. Protože pracujete s žiletkami, nevyplatí se na tomto pomocníkovi zrovna šetřit. Nekvalitní žiletka může způsobit podráždění pokožky, nevzhledné červené pupínky anebo zarůstání chloupků. Žiletkový holicí strojek se používá ve sprše, a aby byly chloupky měkčí, musí se použít gel na holení. K dnešním holicím strojkům lze sehnat ovšem i hlavice, které již mají proužky s holicím gelem a už tak nepotřebujete další produkt.
Pokud je při holení pro někoho překážkou to, že se musí provádět ve sprše, je možnost sáhnout po elektrickém holicím strojku, tzv. depilátoru. Tyto strojky mají holicí planžety, používají se pro všechny části těla a i si u nich lze vybrat mezi používáním na sucho nebo ve sprše.

 

Dlouhodobě hladká pokožka díky epilaci

Chloupky včetně kořínků odstraní epilace. V takovém případě trvá podstatně déle, než se chloupek opět dostane na úroveň pokožky a pokožka po epilaci zůstává hladká na delší dobu. Díky svým schopnostem je epilace vhodná zejména pro ženy s tmavými chloupky a jejich viditelnými kořínky.
Pohodlným a poměrně rozšířeným pomocníkem pro epilaci je klasický pinzetový epilační strojek. Jak je pochopitelné, chloupky zachytávají a vytrhávají jednotlivé pinzety. Těch mají epilátory 20 až 40. A stejně jako v matematice, i tady platí, že čím více pinzet epilátor má, tím rychlejší je epilace. Jenže vytrhávání chloupků může být pro některé ženy bolestivé. S tímto se dá bojovat buďto pomocí chladících polštářků anebo pořízením epilátoru do vody, protože voda by měla bolestivost zmírňovat. Po čase ale bolest ustupuje, protože pokožka si zvyká a chloupků je méně a jsou jemnější.
Dnes už je ale možnost poznat bezbolestnou epilaci, a to díky IPL epilátorům.
Jak taková epilace funguje? Záblesky IPL světla působí na chloupky tak, že po pár ošetřeních sami vypadnou. Opakované ošetření pak způsobuje, že se zamezí dalšímu růstu chloupků. IPL epilátor v podstatě nahrazuje laser používaný na kosmetických klinikách, tudíž šetří peníze i čas. Největším plusem této metody je bezbolestnost a dlouhodobě hladká pokožka. Naopak nevýhodou je o něco vyšší pořizovací cena přístroje.

 

Záleží na typu pokožky i preferencích

Pro citlivou pokožku je vhodná určitá metoda, pro ženu s tmavými chloupky zase jiná. Každá žena je jiná a otázku hladké pokožky je potřebné řešit i podle toho, jakou pokožku žena má. Také záleží, zda raději žena stráví více času odstraňováním chloupků a odměnou jí bude déle hladká pokožka, anebo se raději spolehne na rychlou metodu depilace, kterou je potřeba častěji opakovat.

 

 


 

Epilátory, depilátory, žiletky, holítka, zastřihovače, manikúry, pedikúry - to vše na www.holime.cz