Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Bachova květová terapie, esence - použití, informace

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Bachova květová terapie, esence - použití, informace Email
Sobota, 18. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3266x

bachova-kvetova-terapie-lecba-esence-informace-pouzitiBachova květová terapie využívá energii květů k pozitivnímu ovlivňování mysli a uzdravování sama sebe. Tvůrcem tohoto systému je anglický bakteriolog, patolog a homeopat Edward Bach. Ten považoval za příčiny většiny onemocnění negativní psychické stavy.

___
___Domníval se, že vyčerpávají vitalitu člověka, takže organismus ztrácí přirozenou odolnost a snadno podléhá nemocem. Za hlavní příčiny nemocí například považoval:
  • strach a úzkost
  • smutek a zoufalství
  • nejistotu a starosti
  • osamělost atp.

Podle této teorie si své nemoci vlastně způsobujeme sami, a tak můžeme ovlivnit i uzdravení. Cílem terapie je tedy potlačit negativní projevy a stavy, a stimulovat tak vnitřní síly člověka.

Léčivá síla květů

Dr. Bach vycházel v této teorii z homeopatie a k odstraňování negativních stavů vybral 38 nejedovatých, divoce rostoucích rostlin a stromů, z nichž speciálním způsobem připravil účinné výtažky nasycené léčivými silami květů. Ty pomáhají uvolnit životní energii a nastolit harmonii. Většina květů byla sbírána v jejich přirozeném prostředí za bezoblačného počasí a nesměla přijít do styku s lidskou rukou.

Přípravky pak připravoval dvěma způsoby: sluneční metodou a pomocí vaření.Vzniklé esence (energetizovaná voda) se pak přidávaly do lahviček s alkoholem - takto vzniklá mateřská tinktura vydržela řadu let. Esence k použití se pak připravuje přidáním dvou kapek této tinktury do lahvičky s 20 ml pramenité vody.


Použití pro lidi a zvířata

Bachovy esence jsou známé po celém světě a i dnes se využívají k léčení lidí. Používají je zejména léčitelé a také psychoterapeuti jako pomocný prostředek. Esence však nenahrazují lékařskou péči, mohou ji však ovlivněním našeho psychického stavu podporovat a pomáhat v uzdravování.

Přípravky lze podle Bacha využívat i k léčení zvířat, a k tomuto účelu se také v široké míře používají.

 

Výběr esence a délka léčby

Esence se vybírají podle emocionálního stavu a toho, co člověka trápí. Terapie pak obvykle trvá 2 až 3 týdny. Moderní vývoj Květové esence se v současné době nepřipravují jen podle Edwarda Bacha, ale vznikly i rozsáhlejší systémy - např. Kalifornské květové esence a Anglické květové esence, které jsou vyráběny tradičním způsobem, ale používají mnohem širší řadu květových esencí a mnoho dalších ještě zkoumají.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny