Dobré poledne, dnes je úterý 16.4.2024, svátek slaví Irena, zítra Rudolf.

Kamera do auta, automobilu, GPS černá skříňka - informace, použití, cena, instalace

kamera-do-auta-gps-cerna-skrinka-informace.jpgPoptávka po kamerách rapidně vzrostla s případem agresivního řidiče Luboše Laciny a "piráta silnic" Trpišovského (případy z roku 2010). Slušní řidiči se začali bránit těm agresivním – nakupují palubní kamery, které lze upevnit do auta pod zpětné zrcátko. Nahrávka z kamery, jež snímá přes přední sklo celý průběh jízdy, může v případě setkání s „pirátem silnic“ posloužit jako důkaz pro policii nebo soud.

___
___

predni-zadni-kamera-do-auta-gps-cerna-skrinka-do-vozu.jpg
predni-zadni-kamera-do-auta-gps-cerna-skrinka-do-vozu.jpg - predni-zadni-kamera-do-auta-gps-cerna-skrinka-do-vozu.jpg
Jak funguje kamera do auta, alias GPS černá skříňka

Instalace

Autokamery jednoduchou funkci a úlohu. Jsou koncipovány pro širokou veřejnost, proto nejsou třeba nějaké technické znalosti, nebo jiná specifika. Každou autokameru lze jednoduše instalovat na čelní okno vozidla a to pomocí přísavky, která funguje na stejné bázi jako například přísavky u GPS navigací (přicucne se na sklo, otočí se pojistným kroužkem). Dále je třeba výrobek napájet a to se dělá pomocí kabelů přiložených v balení – vždy je součástí balení nabíjecí adaptér kompatibilní se zapalovačem vozidla – zapalovačem by mělo být vybaveno každé vozidlo.

Napájení a kabely

Pokud někdo dbá na estetiku interiéru a cítí napájecí kabel jako překážku, je možnost u každého zručného auto elektrikáře napájet auto kameru skrze světlo na stropě vozidla.

Některé auto kamery vyšší kategorie mají vlastní akumulátor, který brání například výpadkům při nehodě a nahrává záznamy i několik minut po incidentu. Každá

 

Ukládání dat na SD kartu

Přístroj musí nahraná data uložit na nějaké úložiště, to je řešeno SD kartou, která lze jednoduše odejmout podobným způsobem jako u domácích, digitálních fotoaparátů.

Není problém SD kartu koupit s vyšší kapacitou, pokud má někdo potřebu zaznamenávat průběh třeba celého dne.

Pokud se kapacita karty naplní, nejstarší videa budou smazána.

 

Možnost připojení k počítači a využitím Google map

Auto kamery vyšší kategorie mají vestavěný GPS modul, který ukládá data o polohách našeho vozu, dále můžou být vybaveny pohybovým G senzorem, který uloží informace například o nárazu, veškeré tyto informace lze získat snadno přiloženým softwarem, který si sám importuje data skrze USB kabel.

 

Průkazný důkaz při trestním řízení nebo řízení u soudu

Takto zhoubné důkazy jsou usvědčujícím důkazem pro policii ČR, účastník provozu se vyhne sporům, lživým výpovědím a ušetří si jak čas, tak i finance.

Dále je dobré znát legislativu o umístění jakéhokoliv příslušenství na čelním okně automobilu , tu si můžete přečíst zde

PŘEDNÍ ZADNÍ KAMERA DO AUTA - CENA POUŽITÍ NASTAVENÍ INSTALACE ZKUŠENOSTI NÁZORY