Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Jak používat antiperspiranty - tipy, rady, doporučení, informace; rozdíl deodorant - antiperspirant

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak používat antiperspiranty - tipy, rady, doporučení, informace; rozdíl deodorant - antiperspirant Email
Úterý, 10. září 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4317x

jak-pouzivat-antiperspiranty-tipy-rady-doporuceni-informacePocení, obzvlášť pokud jej doprovází pach a zpocené "mapy" na oblečení, není pro nikoho dobrou vizitkou. To je důvod, proč člověk s pocením a jeho projevy svádí každé léto nekonečný boj. Jako zbraně mu slouží pravidelná hygiena, deodoranty a antiperspiranty, Velmi diskutované je v posledních letech používání antiperspiranrů, Jak tyto přípravky fungují? Jsou bezpečné a účinné? Jak vybrat ten správný?

___

___

Jaký je rozdíl mezi deodorantem a antíperspirantem?

  • Deodoranty jsou kosmetické přípravky, které dokáží překrýt pach potu, ale samotnému pocení nezabraňují. Nejčastěji se prodávají ve formě spreje, obsahují dezinfekční látky s antibakteriálními účinky a alkohol pro zintenzivnění vůně. Jejich účinek je krátkodobý, a proto je lze používat i několikrát denně.
  • Antiperspiranty jsou přípravky, které pocení zabraňují. Jejich účinek je však pouze částečný a mnohdy závisí na složení samotného anriperspirantu. Tyto přípravky zpravidla obsahují látku s názvem chlorid hlinitý či aluminium chlorid, která stojí za omezením pocení. Antiperspiranty jsou k dostání v různých formách aplikace - roli-on (kulička), tuhý antiperspirant či sprej a nikdy neobsahují alkohol.

 

Jak fungují antiperspiranty?

Účinné látky antiperspirantů působí na potní žlázky v místě vyústění jejího vývodu. Denaturací bílkovin zužují vývod, zamezují odtoku potu a tím omezují pocení v místě aplikace. Vedle klasických přípravků, které pocení zabraňují pouze částečně a krátkodobě, jsou na trhu dostupné silnější verze antiperspirantů, které dokáží lokálně pocení zastavit úplně.

 

Je možné antiperspirant používat každý den?

Ano, antiperspirant je možné používat každý den. Pokud máte citlivou pokožku, je vhodné používat šetrný přípravek určený pro ošetření tohoto typu kůže. Vyhýbejte. se deodorantům, které obsahují alkohol.

 

Je možné použít antiperspirant na čerstvě oholené podpaží?

Holení v podpaží dokáže pocení a pach zmírnit a mělo by patřit k základní hygieně nejen v letních měsících. Tato péče však nestačí a pocení ani pachu nezabrání. Po holení používejte antiperspiranty, které jsou pro tuto péči přímo určené a zklidňují podrážděnou pokožku. Vhodné je také používat krémy po holení pro zklidnění pokožky a až poté aplikovat svůj oblíbený antiperspirant. 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny