Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Druhy dýní - špagetová, máslová, velkoplodá, muškátová, Hokkaido, sweet dumpung

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Druhy dýní - špagetová, máslová, velkoplodá, muškátová, Hokkaido, sweet dumpung Email
Úterý, 29. říjen 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7402x

druhy-dyni-spagetova-maslova-velkoploda-muskatova-hokkaido-sweet-dumpungDýně jsou krásné na pohled a ještě lepší na talíři. Můžete je smažit, péct, zavařovat, odšťavňovat i grilovat.ožná vám ji jako malé dítě znechutila školní jídelna a od té doby jste si k dýni ani nepřičichla. Je to škoda, protože z této korpulentní zeleniny se dají dělat báječné slané i sladké pochoutky. Dýní je na trhu několik druhů a každá z nich je dobrá na něco jiného.

___

___

ŠPAGETOVÁ DÝNĚ

Při vaření se rozpadá na tenké proužky, které skutečně vypadají jako špagety. Chuť mají lehce moučnou. Hodí sejako příloha k masu nebo je můžete přidat do polévky místo nudlí.

 

MÁSLOVÁ DÝNĚ

Je menší bílá až nažloutlá tykvička s máslovo-oříškovou chutí. Dá se z ní připravit velmi chutná pomazánka, která v dietní stravě plně nahradí máslo.

 

SWEET DUMPUNG

Neboli "sladký tlouštík" je dekorativní dýně s výbornou dužinou chutnající po jedlých kaštanech. Dejte si ji na stůl jako okrasu, a až na ni dostanete chuť, tak ji prostě uvařte a snězte. Jen to nesmíte moc odkládat, protože by mohla mezitím vyschnout.

 

HOKKAIDO

U nás asi nejznámější dýně s velmi chutnou dužinou. Na rozdíl od ostatních druhů se nemusí vůbec loupat. Je krásně zbarvená a skvělá do pečených, dušených i vařených jídel. Kvůli nasládlé dl!žině ji mají rády i děti.

 

DÝNĚ VELKOPLODÁ

Má kulaté oranžové velké plody s charakteristickými proužky. Z ní se nejlépe vyrábějí dekorace na říjnový svátek všech strašidel, to ale neznamená, že byste dužinu zahodila - její využití je stejné jako u jakékoli jiné dýně.

 

MUŠKÁTOVÁ DÝNĚ

Tato méně známá dýně má pevnější strukturu než třeba máslová. Po rozkrojení krásně voní a její sytě oranžová dužina dodá pokrmům zajímavý vzhled. Využít ji můžete nejen na polévku, ale také na kompoty, zavařeniny či do orientálních jídel.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny