Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Fretka - chování v domácím prostředí, vlastnosti fretek

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Fretka - chování v domácím prostředí, vlastnosti fretek Email
Středa, 29. červenec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3849x

 

fretka-chovani-v-domacim-prostredi-vlastnosti-fretekHravé a milé fretky svou povahou i zálibami v lecčems připomínají kočky.   Už před dvěma tisíci lety bylo tohle roztomilé kožešinové zvířátko domestikováno. O jeho hezký kožíšek ale v té době ani tolik nešlo. Po boku lidí se fretky zabydlely především jako zdatní lovci myší a králíků. Zvládaly však i náročnější úkoly, třeba protahování lan  dlouhým potrubím.

___

___

Milá společnost

Ač se dnes ve větší míře fretky stále chovají i v neblaze proslulém kožešinovém průmyslu, postupem času si získaly čestné místo mezi Oblíbenými domácími mazlíčky. Aby ne, jsou to milí a hraví tvorečkové, sice trošku svéhlaví, ale rozhodně dovedou svým majitelům připravit spoustu legrace. Pokud je budete odmala trénovat na na postroj, milerády si s vámi vyrazí i na procházku. Podobně jako kočky, dbají i fretky na čistotu a dovedou se naučit využívat toaletu se stelivem. Když budete záchůdek pravidelně čistit, zamezíte i obávanému zápachu, který u méně čistotných zvířat způsobují pachové žlázky. Většina fretek v dospělosti přestane žlázky úplně používat. V opačném případě je lze jednoduchým operativním zákrokem odstranit.

 

Úctyhodný spáč

Jako správná šelma fretka významnou část dne prospí. Nebude jí tedy nijak vadit, že trávíte celé dny v zaměstnání, spokojí se s vaší pozorností jen několik hodin denně. Po celou dobu by však měla mít přístup k misce s čerstvou vodou a minimálně dvakrát denně musíte fretce dopřát krmení. Nepohrdnou například kočičími granulkami, ale dnes již seženete i suchá krmiva určená přímo pro fretky.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny