Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Jak změnit velikost fotografie, fotky, obrázku - návod

zmena_velikosti_fotografie_navod_postup.jpgZměna velikosti fotografie, tedy její zmenšení nebo zvětšení lze provést v celé řadě programů. Změna velikosti v pixelech současně vede i ke změně velikosti v bajtech (resp. v kilobajtech a megabajtech). Postup v programu cam2pc je popsán zde i s odkazem ke stažení programu cam2pc zdarma.
___

 

___

Změna velikosti fotografie, obrázku

Asi nejrychlejší zmenšení obrázku nebo fotografie nabízí program cam2pc, který se dá zdarma stáhnout z internetu (viz níže). Najedete myší na obrázek, kliknete pravým tlačítkem myši, zvolíte "Resize" a navolíte si potřebné hodnoty (především velikost v pixelech, zda se má předchozí soubor po úpravě smazat, apod.). Hodnota largest dimension je velikost širší části fotografie (bez ohledeu na to, jak ji máte zrotovanou).

Pokud chcete změnit velikost fotografií v celém adresáři, adresář si v programu otevřete a v horní liště s ikonkami kliknete na Resize. Opět zvolíte parametry a kliknete na OK. Dle rychlosti a výkonu vašeho PC se fotografie upraví za několik sekund, max. minut. 


TIP: Program Malování ve Window7 umí měnit velikost fotografií a také umí dělat ořezy (vyříznutí části obrázku).