Dobré dopoledne, dnes je úterý 16.4.2024, svátek slaví Irena, zítra Rudolf.

Návod jak otočit fotografii, fotku, obrázek, snímek

jak_otocit_fotografii_fotku_obrazek.jpgRotace fotografií je další ze základních operací se snímky nebo obrázky. Pokud fotíme vertikálně, v PC se nám fotky ukáži horizontálně, takže musíme natáčet hlavu buď doprava nebo doleva podle toho, v jaké jsme drželi fotoaparát pozici. Vřele doporučuji snímky zrotovat ihned po zkopírování do vašeho PC. Později se vám jiže nebude chtít a tak se vám bude stávat, že při příchodu návštěv opakovaně budete natáčet hlavy vpravo nebo vlevo.

 

___

Návod jak otočit, zrotovat fotografii, obrázek

Rotaci fotografie zvládá snad každý program pro prohlížení a úpravu fotografií

Program Photoshop - zvolíme Obraz-Natočit plátno a zde máme celou řadu nabídek - otočit o 90 stupňů doprava, doleva, otočit svisle, vertikálně, o 180 stupňů, o jiný úhel.

Program Cam2pc -  použijete ikony rotace_cam2pc.jpg nebo kliknete pravým tlačítkem myši na konkrétní fotografii, zvolíte rotate a úhle 90 stupňů vpravo, vlevo nebo o 180 stupňů.

 

 

 

Doporučení: 

Při vytváření svislých (vertikálních) fotorafií mějte fotoaparát vždy ve stejné pozici. Správná poloha je mít pravou ruku nahoře a levou rukou dole fotoaparát přidržovat. Dbejte na to, aby byl fotograf správně vertikalizován, abyste neměli snímky "křivé". Vertikální snímky fotíme tedy takto:

vertikalni_fotceni.jpg

Miguel Torres -fotograf