Dobré odpoledne, dnes je pondělí 24.6.2024, svátek slaví Jan, zítra Ivan.

Anonymizer online - anonymní surfování na internetu v pracovní době

anonymizer_online.jpgOpakovaně slyšívám, že dostali pracovníci různých firem nebo úřadů výpověď za to, že hráli na počítači karty nebo surfovali na internetu na zakázaných stránkách. A říkám si, že stačí tak málo, aby se to nestalo. Řešením je právě anonymizer.

online anonymizér on-line

Jestliže je tu tedy někdo, kdo tuší, že by jej mohli informatici firmy špehovat nebo že je nainstalován program na sledování prohlížených stránek, řešením je anonymizer. Anonymizer je velmi sympatická stránka na internetu (teda není to jeden web, který tyto služby poskytuje, ale jsou jich desítky). Jeho obrovská užitečnost spočívá ve dvou věcech:

  1. umožní prohlížet blokované stránky
  2. nezanechává v historii prohlížeče ani na serveru informace o tom, které stránky přes anonymizer byly prohlíženy, tyto informace se nedají dohledat ani zpětně

Já tedy karty v pracovní době nehraji, ale doporučuji je hrát na některé internetové stránce právě přes anonymizer. Práce s anonymizerem je extrémně jednoduchá. Zadáte adresu, zmáčknete enter a surfujete jak o život. :)

Ve vyspělých sítích (např. nemocniční síť) ale existuje špehování takovým způsobem, že si informatik přímo na svém PC může prohlédnout aktuální obsah obrazovky uživatele. Pokud tedy hrajete karty nebo se díváte na nějaké nevhodné stránky právě v pracovní době, postih vás nemusí minout. Takže platí: být opatrný a výhodou je rozhodně mít známé mezi informatiky firmy, kteří by vás včas varovali :)