Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Počítače a internet Co je to ICQ, historie ICQ, zajímavosti a kuriozity

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Co je to ICQ, historie ICQ, zajímavosti a kuriozity Email
Pondělí, 14. duben 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15671x

icq.jpg ICQ je dokonalý komunikační program přenášející informace v reálném čase. Komunikujete tím způsobem, že se vám ukáže okénko ve kterém vidíte text, který píšete, který se po odeslání ukáže ve druhém - horním okénku, na kterém je zobrazen i text osoby, která vám odepisuje. Můžete zanechat i vzkaz, který se na serveru ICQ uloží a vzkaz je předán ihned jakmile je účastník dostupný. Přes ICQ se dají odesílat také soubory a programy. Nově můžete také komunikovat hlasem event. i s obrazem. Záleží na rychlosti vašeho písíčka. ICQ ale umí i další věci ...

___ 
___ 

Co to vlastně znaměná "ICQ" – co je to za písmenka?


Zkratka ICQ (čti "aj sí kjú") je anglické spelování těchto tří písmen, značí v angličtině sousloví „I seek you” (tedy ve výslovnosti velmi podobné "aj sík jú"), což v češtině je „hledám tě” nebo „sháním tě.“

Co je to ICQ? Důmyslný komunikační program.

Nejpoužívanější komunikační program u nás. Komunikace pomocí ICQ probíhá v reálném čase — ve chvíli, kdy stisknete tlačítko pro odeslání zprávy si už váš přítel zprávu vesele pročítá.
Potřebujete-li někomu poslat co nejrychleji nějaký soubor, jeví se ICQ jako nejlepší volba, protože přes tento program můžete také rozesílat soubory svým přátelům.
Nudíte se a chcete si zahrát s kámoškou nějakou hru? ICQ vám opět pomůže, protože můžete se svými kontakty hrát mnoho různých her. Nestačí-li vám komunikace na úrovni textu, můžete v ICQ využít hlasových přenosů. Pomocí ICQ můžete též snadno odesílat také SMS zprávy.

Kde si ICQ stáhnout?

Chcete-li stáhnout program ICQ, následujte odkaz na Atlas, kde si můžete stáhnout počeštěnou verzi programu. Pokud máte radši angličtinu než náš mateřský jazyk, koukněte se na oficiální web — ICQ.com.

 

Historie, zajímavosti a kuriozity ze světa ICQ:

  • Program byl původně vyvinut v Izraeli firmou Mirabilis a byl vydán leta Páně 1996. O dva roky později byl Mirabilis odkoupen firmou AOL za úctyhodných 407 milionů dolarů.
  • V tuto chvíli se „rozdávají” devítimístná čísla. Nižší počet číslic je již spíše rarita a máte-li některé z těchto menších čísel, můžete se ho pokusit vydražit.
  • Podle licence ICQ nesmíte tento program používat pokud nejste starší 13 let, nesmíte používat jiný než oficiální klient, smíte ICQ používat jen k osobní komunikaci, cokoliv pošlete skrze tuto síť, stává se majetkem AOL (takže neposílat třeba hotové programy), ICQ má právo prodat data uživatelů.
  • Už se vydalo přes 100 000 000 ICQ účtů.
  • Zkratka ICQ znamená v angličtině „I seek you”, což v češtině je „hledám tě, sháním tě” - viz výše.
  • Když se přes ICQ začal šířit vir, respektive pouhý odkaz na vir, zakázalo ICQ veškeré posílání odkazů. Poslali-li jste ve zprávě odkaz, příjemci nedorazil.

 

ICQ2go – ICQ online - komunikujte i bez nainstalovaného ICQ!!!

Potřebujte-li se přihlásit na ICQ v práci nebo někde, kde není nainstalovaný žádný ICQ klient, můžete využít služby zvané ICQ2go, což je online připojení do ICQ sítě bez nutnosti instalace nějakého programu. Pokračujte na ICQ2go – ICQ online.

 

Posílání souborů v ICQ

ICQ není jen komunikační program, můžete přes něj také velice jednoduchým způsobem přenášet soubory dalším osobám. Potřebujte-li rychle zaslat spolužákovi zadání písemky, ICQ bude ta nejlepší volba.

 

Historie ICQ - užitečná to věc

ICQ zvládne ve vašem PC ukládat historii vašich komunikací a nejrůznějších přenosů. Pokud si tedy nemůžete rychle vzpomenout na jméno kluka, o kterém jste se bavila s kamarádkou přes ICQ, můžete využít právě historii.

 

Jak sbalit holku nebo kluka po ICQ

ICQ dovoluje vyhledávání osob přes vyhledávání. Můžete tak najít osoby určitého věku v konkrétním městě. Je to dlouhá cesta k seznamování, ale třeba budete mít štěstí.

 

Můžete začít! 

Našel jsem přehledně napsané stránky o tom, pjak začít pracovat s ICQ. Pokud ještě nemáte ICQ, rozhodně si ho nainstalujte. Je to velmi efektivní způsob komunikace a je zdarma. 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny