Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Peníze, finance, ekonomika Proč se vyplatí srovnávat půjčky online?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Proč se vyplatí srovnávat půjčky online? Email
Úterý, 18. září 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1224x

proc-se-vyplati-srovnavat-pujcky-onlineKdyž se chystáte kupovat novou pračku, chytrý telefon, auto nebo jakýkoli dražší produkt, nejspíš budete postupovat tak, že si vyberete pár favoritů, porovnáte je a na základě toho vyberete variantu, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům a možnostem. Při výběru půjčky byste měli být stejně tak obezřetní, protože pokud se jedná o větší obnos peněz, může vás v životě doprovázet mnohem déle než kterýkoli jiný produkt.


Porovnejte jednotlivé parametry

Jestliže nechcete zbytečně přeplatit spoustu peněz nebo čelit obrovským sankcím v případě opožděné splátky, měli byste si jednotlivé půjčky předem pečlivě srovnat. V první řadě si ujasněte, jaké druhy půjček na trhu vlastně jsou a v čem se liší. Poté už se můžete dívat po konkrétních nabídkách a po tom, jaká je jejich roční procentní sazba nákladů (RPSN) - kromě samotných úroků totiž zahrnuje také všechny případné poplatky, které daná půjčka obnáší.

 

Šetřete čas

Jestliže jste příznivci tradičních postupů, tak budete půjčky pravděpodobně porovnávat tak, že si vezmete tužku a papír a parametry jednotlivých nabídek sepíšete jednu po druhé. Na první pohled se to sice může zdát jako snadné řešení, ale jakmile se do toho pustíte a zjistíte, že musíte každou nabídku hledat zvlášť, už to pro vás nebude zrovna procházka růžovou zahradou.

Skvělou alternativou je srovnání nebankovních půjček s pomocí online srovnávačů. Většinou tam v přehledné formě najdete informace o maximální výši úvěru, poplatcích, době zpracování žádosti i délce splatnosti. Díky tomu tyto údaje nebudete muset složitě dohledávat sami a ušetříte si tak čas i spoustu nervů.

Situaci, kdy se neobejdeme bez hypotéky nebo rychlé půjčky do výplaty, bychom za ideálních podmínek řešili tím, že bychom zašli do naší banky s hned na místě dostali ten nejvýhodnější úvěr. Takhle to ale bohužel nefunguje a většina lidí se po zamítnutí jejich žádosti obrací na nebankovní společnosti, kde jsou půjčky sice dostupnější, ale pochopitelně také dražší. Jestliže tedy nechcete zbytečně přijít o několik tisíc, ne-li desetitisíc, raději dvakrát srovnávejte a až poté podepisujte.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny