Dobré dopoledne, dnes je středa 17.4.2024, svátek slaví Rudolf, zítra Valérie.

Návod jak ušetřit při nákupu v supermarketu - tipy, rady

navod-jak-usetrit-pri-nakupu-v-supermarketu-tipy-rady
navod-jak-usetrit-pri-nakupu-v-supermarketu-tipy-rady
S trochou rozumného nakupování se dá v supermarketu hodně ušetřit. Chcete koupit jen mléko a pár rohlíků a najednou stojíte u kasy s plně naloženým vozíkem? Žádný div, vždyť prodejci už dlouhá
léta vymýšlejí, jak nalákat lidi k nákupům. Nenechte se napálit!
__
__


Vezměte si raději košik

Vozíky jsou často tak ohrommných  rozměrů, že dokonce týdenní  je naplní jen z poloviny. Stále máte dojem, že jste toho nakoupili málo. Kolik do nich člověk opravdu naskládal, to si často uvědomí u pokladny. Jestliže počítáte s malým, případně středním nákupem, tak si vždy vezměte košík.


Předklon vyjde levněji

Nejdražší výrobky jsou umístěny vždy pohodlně ve výši očí. Dole v regále pak najdete levnější zboží. A přitom vůbec nemusí být horší kvality! Ovšem v oddělení se školními potřebami a hračkami jsou proporce obrácené. V nich bývá nejdražší zboží urrústěno ve výšce očí dítěte.


Rodinné balení - je opravdu vždy levnější?

Ověřte si, zda rodinné balení je opravdu výhodnější. Pokud na cedulkách není uvedena jednotková cena, použijte kalkulačku v mobilu a vypočtěte si jaká je cena za 1 kus. 

 

Kupujte raději nebalené uzeniny, ovoce a zeleninu

Balené uzeniny, sýry a zelenina? Raději ne! Lepší je nechat si je přesně odvážit.

 

Supermarkety jsou dělané pro praváky

Supermarkety jsou zaměřeny cíleně na praváky. To znamená, že dražší výrobky jsou po pravé straně uličky. Tam totiž pravák spontánně sáhne. Dívejte se proto i nalevo. Vyhnete se tak spoustě na první pohled lákavých nabídek.

 

Nepodléhejte vždy akcím

Salám, láhev alkoholu a prkénko v jednom balení jsou lákavé! Nebo vás zaujaly tři velké kečupy za cenu dvou? Tak utrácíte peníze za věci, které většinou ani nechcete, ani nespotřebujete. Kombinované nabídky tak většinou stojí více, než byste zaplatili za jednotlivé zboží.

 

Platební kartu nechte doma

Bankovní kartu nechte doma. Plaťte v obchodě raději v hotovosti, ne platební nebo kreditní kartou. Ty vás totiž lákají k nepromyšleným spontánním nákupům.