Dobrý večer, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Jak vyjednávat o výši platu, mzdy při přijímacím pohovoru?

jak-vyjednavat-o-vysi-platu-mzdy-pri-prijimacim-pohovoru

jak-vyjednavat-o-vysi-platu-mzdy-pri-prijimacim-pohovoru
Chystáte se na přijímací pohovor? Vězte, že jedním ze zásadních témat bude otázka platu. Víte, jak na to? vsednáVání o platových podmínkách připomíná často partičku pokeru. Vyhrává totiž ten, kdo umí lépe blufovat, což vám potvrdí každý personalista.

___

___

1. Nevykládejte karty příliš brzy na stůl.

Pravidlo číslo jedna zní: nežádejte rovnou minimálni částku, za kterou jste ochotni pracovat. Pokud byste se dohodli se zaměstnavatelem na této sumě, nebude to žádný úspěch. Pokud skončíte dokonce níž, je to hloupá chyba.

 

2. Nikdy nesdělujte své finanční požadavky v intervalech.

Neříkejte například, že chcete 20 až 25 tisíc korun. Zaměstnavatele bude stejně zajímat pouze nejnižší možná suma a horní hranici vůbec nebude brát v potaz. Bude rovněž licitovat a pravděpodobně vám také řekne, že i 20 tisíc korun je značná částka, ačkoli měl pro vás ve skutečnosti připravených 25 tisíc. Vhodnější je formulovat platové požadavky pomocí otevírací nabídky: mírně nadsazené sumy, která lehce překračuje optimálni výši platu či mzdy.

 

3. Blufujte o co největší vyjednávací prostor.

Vycházejte z toho, že zaměstnavatel přesně neví, za j . álni částku jste ochotni pracovat, stejně tak vy nevíte, kde je maximum toho, kolik můžete od zaměstnavatele dostat. Jestliže považujete za minimum 20 tisíc a optimum je pro vás 25 tisíc, otevírací částku stanovte na 27 tisících. Potom bude reálné, že se nakonec domluvíte třeba na 23 tisících. Zaměstnavatelovo maximum totiž bylo 25 tisíc.

 

4. Hlídejte si řeč těla.

Pokud se ale rozhodnete blufovat, dávejte si dobrý pozor, jak se u pohovoru chováte, a zaměřte se na řeč vlastního těla. Hlídejte si svá gesť aby neprozrazovala nid co by mohlo podkopáva vaši vyjednávací pozic: jedná se o takové věc: jako je například nejis té sezení, klepání prst' o stůl nebo židli, neuste le těkající pohled nebe klopení zraku. Tím vším dáváte naje vo nejistotu, nedosta tek sebevědomí a poc dajnost. Při blufován zkrátka vždy dbejte n. to, abyste neprozrazova nic o svých případnýcl
slabostech, stejně jak te dělají hráči pokeru. SVI finanční požadavky fOI mulujte zaměstnavate: sebevědomě a přesvěc čivě. Řiďte se intuic i zdravým rozumem.