Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Jak ukládat potraviny do ledničky?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak ukládat potraviny do ledničky? Email
Úterý, 28. říjen 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9741x
jak_rozmistit_potraviny_v_lednici.jpgSprávně uložené potraviny jsou ty nejlepší. Dlouho vydrží, neztrácí na chuti a nemusíte je zbytečně vyhazovat.Stránka obsahuje informace kam uložit různé potraviny v lednici.
___
___

Horní polovina ledničky

Nahoře je nejchladněji, ale nikoli mráz. Bývá tam zhruba asi 5- 8°C a nejlépe se zde daří rizikovým potravinám rychle podléhající zkáze, tedy čerstvá uvařená jídla, saláty, salámy, čerstvé pomazánky a také sýry, které však před podáváním necháme tak hodinku „vydýchat“ při pokojové teplotě, aby se rozvinula chuť a vůně.

Nejchladněji je také v bezprostřední blízkosti chladicího agregátu a tak sem dáváme čerstvé potraviny, syrové maso a ryby. Ale pozor, některé samoodmražovací ledničky mají jednu nevýhodu. Věci, které se dotýkají zadní stěny, která je nejchladnější, mohou namrznout!

Prostřední část

Ve střední části ledničky je nejlépe mléčným výrobkům, jogurtům, smetaně, tvarohu a máslu. Teplejší prostředí jim nesvědčí, kazí se a kysnou, naopak při teplotě méně než 5°C ztrácejí mléčné výrobky charakteristickou chuť.

Nejnižší patro patří ovoci

Nejméně chladné místo v lednici je spodní část určená pro zeleninu a ovoce. V přihrádkách na ovoce se drží vlhké klima, které zelenině svědčí. Ne každá zelenina však patří do ledničky. Například banány zde nedozrají  a ztratí chuť, rajčata ztrácejí chuť. Stejně tak pozor na brambory a příliš nízkou teplotu, rády namrzají a pak sládnou. Do jedné přihrádky nedávejte zralá jablka a brambory, plyny uvolňované jablky způsobují, že brambory klíčí.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny