Dobré poledne, dnes je pátek 29.9.2023, svátek slaví Michal, zítra Jeroným.

Na co všechno se pojistit před dovolenou?

na-co-se-pojistit-pred-dovolenou-vykradeni-vandalismus-uraz-pojistka-na-blbost
na-co-se-pojistit-pred-dovolenou-vykradeni-vandalismus-uraz-pojistka-na-blbost
Ať už se chystáte na dovolenou k moři nebo k českému rybníku, neměli byste podcenit žádné riziko. Nečekané onemocnění nebo úraz, vykradený byt nebo nabourané auto. To jsou nejčastější události, které vám mohou pokazit dovolenou nebo znepříjemnit návrat domů. Naštěstí je možné se proti všem těmto rizikům před cestou pojistit.
___
___


Léčebné výlohy

Během dovolené vás může zaskočit nenadálé onemocnění či úraz, který si vyžádá ošetření u lékaře nebo dokonce pobyt v nemocnici. Sjednáte-li si cestovní pojištění, pojišťovna za vás léčebné výlohy zaplatí a navíc nabídne asistenční služby, které vám pomohou.

Domácnost - vykradení a živelní pohromy

Pojištění domácnosti zabezpečí váš byt či dům nejen před zloději, ale také před živelními pohromami, jako jsou záplavy nebo požáry. V případě pojistné události, kdy dojde ke zničení nebo odcizení vašeho majetku, vám pojišťovna proplatí náhradu škody do výše sjednané pojistné částky. Tu je důležité stanovit tak, aby opravdu pokrývala hodnotu vaší domácnosti včetně příslušenství, například audiovizuální techniky nebo uměleckých předmětů.

Pojištění odpovědnosti za škodu - "pojistka na blbost"

Mezi často opomíjená rizika patří vlastní roztržitost nebo nešikovnost. Pojištění odpovědnosti za škodu vám pomůže v případě, kdy někomu nechtěně způsobíte újmu na zdraví nebo když v obchodě omylem rozbijete drahou vázu či zničíte celý regál zboží. Toto pojištění se dá běžně sjednat jako doplněk k cestovnímu pojištění a bývá volitelnou součástí i v případě pojištění domácnosti.

Úrazy a úrazové pojištění

Úrazové pojištění, které zahrnuje výplatu bolestného po dobu léčení úrazu, odškodné v případě trvalých následků úrazu a také odškodné pro pozůstalé v případě úmrtí pojištěného, si lze sjednat zvlášť nebo také jako doplněk k cestovnímu pojištění.

Na co všechno je možné pojistit automobil

Havarijní pojištění pomůže pokrýt škody na vašem autě nejen při dopravní nehodě, ale i v případě krádeže, vandalizmu nebo poškození auta živelní pohromou. Některé pojišťovny nabízejí i krátkodobé havarijní pojištění na dobu dovolené. Zejména v cizině jistě oceníte i asistenční služby.