Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Dovolená, zájezdy Cestovní kancelář Blue style – zkušenosti, reference, recenze, názory

Sponzorované odkazy:

 • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Cestovní kancelář Blue style – zkušenosti, reference, recenze, názory Email
Pondělí, 05. září 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14622x
ck-blue-style-recko-zakynthos-zkusenosti-rerence-nazoryNa přelomu srpna a září 2011 jsem byl na dovolené s cestovní kanceláří Blue style. Vzhledem k tomu, že jsem na tuto cestovku četl na internetu nějaké stížnosti různého data, rád bych na této stránce napsal několik svých zkušeností a názorů.
___
___


Co se týče samotné destinace, nacházel jsem se v Řecku na ostrově Zakyntos. Celková organizace dovolené dle mého názoru neměla žádné zásadní chyby. Ale pojďme se podívat na detaily:

Koupě dovolené

Při koupi zájezdu v olomoucké pobočce jsme byli s přítelkyní poměrně komplexně informováni o místě pobytu, hotelu, možnostech a využití v dané lokalitě. Dostali jsme katalog a všechny informace, které jsme potřebovali (např. o elektrických zásuvkách na pokojích v hotelu apod.).

Cestovní pokyny

Asi týden před odjezdem nám byly zaslány dlouho očekávané cestovní pokyny emailem. V nich bylo na 1 stránce A4 vše důležité především pro transport:

 • číslo smlouvy
 • naše jména
 • označení obchodního zástupce Blue Style v našem městě v ČR
 • příletové a odletové informace (do / z Řecka)
 • informace kdy se dostavit na letiště
 • informace jak nakládat se zavazadly
 • označení partnera v destinaci (název CK, která v Řecku spolupracuje s Blue Style a zajišťuje fakultativní zájezdy)
 • kontakty na odbavovací pracovníky

 

Let do Řecka

Na letiště jsme se dostavili dle doporučení v cestovním pokynu, pracovník odbavení Blue style nás informoval kam máme jít a kde k samotnému odbavení dojde (bylo to kolem 4. hodiny ráno). Odbavení a převzetí zavazadel letištním personálem bez problémů. Letěli jsme s Holidays Czech Airlines (letecká společnost).

V letadle byly příjemné, pohledné letušky, dostali jsme i něco na jídlo. Jediné co mi v letadle vadilo bylo, že v něm bylo málo místa (takže jsem nohama pořád zachytával za sedadlo před sebou). Po doletu na nás čekali hlavní delegáti na Zakynthosu Petra Komínková a Tomáš Tlučhoř (Petra si ode mne okamžitě vysloužila přezdívku skála /latinsky petra=skála/, ale nezasloužila si ji, protože byla velmi příjemná), kteří nás směřovali do správných autobusů, které nás převážely do hotelů. Okamžitě po příjezdu na hotel jsme se dozvěděli čas, kdy bude v den příjezdu informační schůzka. Pak museli jet delegáti do dalších hotelů, protože byli v autobusech další lidé, kteří jeli do okolních hotelů (všichni nebyli v jednom hotelu, což bylo spíše výhodou, protože se nám hezky v hotelu promíchaly národnosti – to nebylo na škodu).

Informační schůzka první den v hotelu

Kolem 10. hodiny jsme dorazili do hotelu (kde jsme byli okamžitě ubytováni, ač nám delegátka, řekla, že má hotel právo nás ubytovat až od 14 hodin - samozřejmě jsme byli unavení a velmi jsme uvítali to, že jsme nemuseli čekat do dvou odpoledne), vybalili si věci, zašli se okoupat do moře a kolem 13. hodiny jsme přišli na informační schůzku (já s přítelkyní jsme jí říkali „provozka“). Na ní jsme se během necelé hodiny doslechli podstatné věci o Řecku, Zakynthosu a hotelu a byly nám nabídnuty fakultativní zájezdy.

 

Informace v hotelu - nástěnka a informační kniha

V hotelu jsme měli nástěnku, kde byly všechny podstatné informace (jména delegátů, telefonní čísla, informace o hotelu, seznam fakultativních výletů ad.). K dispozici byla k nahlédnutí na recepci hotelu Informační kniha (kde byly podobné informace jako na nástěnce, ale byly doplněny další širší informace - např. o půjčovně automobilů, skútrů a čtyřkolek, základní řecké fráze, informace o Řecku).
Vtipné bylo, že první věta na nástěnce byla "vítáme vás v hotelu ..." - bohužel si nevzpomínám na jméno hotelu, ale byl to zcela jiný název hotelu než ve kterém jsme byli :-D.

 

Delegátovi je možné zavolat na mobil nebo mu poslat SMS

Delegátce Petře jsme jednou zasílali SMS, protože jsme se potřebovali na něco zeptat. Ochotně odpověděla. Takže funguje i mobilní komunikace.

 

Blue style má nasmlouvaného lékaře přímo v místě pobytu

Této skutečnosti jsme naštěstí nemuseli využít, ale dle informace delegátky je lékař "dohodnut", takže v případě potřeby stačí jen delegátovi zavolat a ten zajistí taxi nebo jiný způsob dopravy k lékaři (nebo návštěvu lékaře u pacienta dovolenkaře).

 

Fakultativní zájezdy na Zakynthosu

Z nich jsme si vybrali dva (ze tří) a to Srdce ostrova (26 euro, celodenní výlet – vyhlídka Kampi, vesnička Exo chora, klášter Anafonitria,  vinné sklepy Calinico, kopec Bochali, pohled na pláž Navagio, exkurze ve výrobně olivového oleje) a fakultativní zájezd lodí Kaiki (výlet lodí na jihu ostrova za 28 euro – přístav Limanaki, pláž Marathonisi, jeskyně Keri, výběžek Marathia).

První výlet byl poměrně náročný (sice klimatizovaným autobusem, ale poměrně hodně zastávek), druhý výlet byl příjemnější (výlet lodí, zastávky s koupáním, krásné pohledy z moře – na tomto výletě jsme si udělali desítky opravdu moc hezkých fotografií).

Můj názor je, že za docela slušnou cenu docela „dost muziky“. Vynaložených peněz za výlety jsme určitě nelitovali.

Let z Řecka

Vše CK opět organizačně dobře zvládnuté – ráno jsme nasedli do připraveného autobusu, dorazili na letiště a pak se už „scénář“ podobal dnu příjezdu do Řecka. Dostali jsme informace kde budeme odbaveni a to byl vlastně poslední kontakt s delegáty. Letadlo z Řecka do ČR (tentokrát jednoduše označené jako Czech aerolines) bylo tentokrát prostornější, takže jsem svými koleny nedřel zadní část sedadla před sebou. Opět něco k snědku (akorát tentokrát o poznání méně příjemné letušky než při letu do Řecka). Na letišti řádné převzetí zavazadel a odjezd domů.

Pozitivní pocity z cestovní kanceláře

Rád bych vyzdvihl velmi dobrou organizovatnost celé dovolené. Nikdy se nám nestalo, že bychom „zůstali někde ztraceni stát“. Vždy byl poblíž český delegát, který „vedl dav“ do cíle. Toto mi velmi vyhovovalo, protože nemám rád stav, kdy jsem si nejistý nebo nevím co mám dělat, či se dokonce ztratím. To se teoreticky ani nemohlo stát, protože na výletech nás pokaždé po nasednutí do dopravního prostředku počítali. Delegáti byli velmi příjemní, byli ochotní odpovídat na naše nejrůznější dotazy, měli velmi široké vědomosti o Řecku, především pak Zakynthosu a jeho turistických místech, zvyklostech místních lidí a dozvěděli jsme se od delegátů mnoho zajímavostí (které zmiňuji také v tomto webu).


Negativní zkušenost s CK Blue style

Mám jen 3 menší výhrady:

 1. Odjížděli místo z původně domluveného Brna z jiného místa a to Prahy (informaci jsme dostali asi 2 měsíce před odletem telefonicky, později jsme museli potvrdit její akceptaci emailem). Důvodem zřejmě byla nedostatečná naplněnost letadla (kterou ale asi CK Blue style nemohla příliš ovlinit).  Za tuto nepříjemnost nám byla poskytnuta sleva ve výši 500 Kč/osobu (tu jsme využili na jízdu Pendolinem z našeho bydliště přímo do Prahy). Jde ale o nedostatek, který nebyl po naše pocity z dovolené klíčový (naopak jsme si zkusili poprvé v životě jet Pendolinem).
 2. Ve vesničce plné malých cestiček, kde jsme měli hotel, jsme se hned prvního dne večer ztratili. Samozřejmě to není chyba přímo cestovky (spíš naše, že jsme přecenili své orientační schopnosti), ale kdybych letěl někam znovu, určitě bych uvítal, kdyby byla přímo na místě (buď v hotelu nebo u delegáta) k dispozici „oxeroxovaná“ mapka do kapsy o velikosti A4 okolních cca. 5 km. Pravdou totiž je, že i když jsme se ptali zdejších lidí, kde je náš hotel, hotelů je tolik, že je domorodci ani moc neznali. A jediné projetí autobusem k hotelu nám bohužel nestačilo k tomu, abychom si cestu zapamatovali.
 3. hotel-joy-and-joyce-recko-zakynthosCK nás informovala v informačním letáku o našem hotelu, že má 3 hvězdičky. Nebyla to ale pravda. Má hvězdičky jen dvě (viz oficiální web hotelu - http://www.zante-paradise.com/hotels/john-joy/ ), začátek materiálu CK zde:

 

Závěr

Na úplný závěr bych chtěl dodat, že se jedná o čistě nekomerční neplacený článek, který zachycuje jen mé vnitřní pocity z dovolené.

Je pravdou, že jsem se trošku rozepsal, ale nechtěl jsem psát takové ty heslovité komentáře typu „Bluestyle hrůza, všechno špatně“ nebo naopak „Cestovka perfektní, bez problémů.“ Navíc si myslím, že právě objemem textu stoupá jeho věrohodnost.

Mějte se krásně a jestli se chystáte do zahraničí, tak přeji hezkou dovolenou :-)


 


Kompletní odkazy Řecko:

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny