Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Děti - chování, zdraví, různé Nežádoucí účinky přírodních léků na děti, dětský organismus

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nežádoucí účinky přírodních léků na děti, dětský organismus Email
Pondělí, 22. červenec 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2593x

nezadouci-ucinky-prirodnich-leku-na-deti-detsky-organismus-4Děti jsou ve srovnání s dospělými nemocné skoro pořád. Do věku asi čtyř let je zcela běžné, že mají pět virových infekcí ročně. Pediatři dokonce považují u malých dětí za neškodné až dvanáct jednoduchých dýchacích infekcí v průběhu jednoho roku. Zatímco u 90 procent dětí dochází k uzdravení z nachlazení i bez léčby, zbývajících deset procent se uzdravuje pomalu a obtížně.

___

___

V těchto případech se osvědčily přírodní léčebné metody a homeopatie. V neposlední řadě je to tím, že imunitní systém dítěte je ve vývoji a tyto prostředky mu pomáhají.

 

nezadouci-ucinky-prirodnich-leku-na-deti-detsky-organismus-3Na co si dávat pozor

Přírodní (nechemické) léky jsou považovány za velmi jemně působící a mají jen velice málo nežádoucích účinků. To platí zejména pro volně prodejné léky, nicméně neuváženě používat byste neměli ani léky bylinné. Pro děti do dvou let jsou nevhodné mentolové a kafrové prostředky, třeba masážní přípravky. Dýchací ústrojí dětí je velmi citlivé a tyto přípravky jsou pro ně příliš silné. Esenciální oleje mohou vést dokonce až k zástavě dechu. Také se nedoporučují bylinné koupele při nachlazení, může dojít k podráždění kůže. Jak dobře preparát funguje, závisí na jeho výrobě a kvalitě rostlin.

 

Pravidla bezpečnosti

Odborníci radí: bylinné léky kupujte pouze v lékárnách. Zaprvé tyto výrobky podléhají přísné kontrole kvality, zadruhé jsou optimálně dávkovány a lékárník vám poradí jejich správné použití a informuje vás o nežádoucích účincích. Preferujte také prostředky jen s jednou účinnou látkou, pak se lépe určují případné nežádoucí účinky.

 

nezadouci-ucinky-prirodnich-leku-na-deti-detsky-organismusBylinkové čaje a koupele

Bylinkové čaje a koupele jsou velmi oblíbeným léčebným prostředkem už u nejmenších dětí. U miminek můžete začít s koupelemi již od tří měsíců věku, s bylinkovými čaji pak od půl roku. Některé odhleňující čaje nebo čaje proti nadýmání ale může pít kojící matka. Účinné látky se pak dostanou do těla dítěte z mateřského mléka.

Čaje i bylinky na koupele kupujte nejlépe v lékárně a vždy vybírejte pouze takové, které jsou doporučené pro dítě dané věkové kategorie. U starších dětí, od jednoho do tří let, mohou bylinkové čaje pomoci při neklidném spánku a problémech s usínáním, při nachlazení a také při potížích se zažíváním.

nezadouci-ucinky-prirodnich-leku-na-deti-detsky-organismus-5

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny