Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Děti - chování, zdraví, různé Kdy říct pravdu dítěti že ježíšek neexistuje - 7 rad

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Kdy říct pravdu dítěti že ježíšek neexistuje - 7 rad Email
Pondělí, 24. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5407x
kdy-rict-pravdu-diteti-ze-jezisek-neexistuje-7-radNaše fantazie se tak brzy začne dostávat do úzkých. Situace se výrazně ztěžuje v okamžiku, kdy si ratolest přinese pravdu ze školky nebo ze školy. Jak reagovat? Jak skutečnost citlivě vysvětlit? Vyzkoušejte v praxi doporučení, která se osvědčila v našem nejbližším okolí.
___
___


Kdy říct pravdu dítěti že ježíšek neexistuje - 7 rad

  • Snažte se tajemno kolem Vánoc vytvářet co možná nejdéle. Ideální je vydržet po období první nebo druhé třídy základní školy. Školákovi tím rozvíjíte fantazii. Klidně společně pište Ježíškovi dopisy, pokládejte je za okno a ráno zkontrolujte, zda tam psaní stále je. Osvědčilo se nechat ho za oknem déle než jen jednu noc. Je to takový malý trest pro ty, kteří zrovna v posledních týdnech nedělali dobrotu.
  • Na neodbytné otázky o Ježíškově existenci odpovídejte tajuplně a nejasně. Každopádně případné zjištění pravdy nepřeceňujte a nezveličujte, většina dětí totiž tenhle okamžik nijak zásadně neřeší. Pro ně totiž bývá důležitější informace, že ani nadále o dárky nepřijdou.
  • Pokud se vás potomek začne na Ježíška vyptávat v souvislosti s tím, že vidí slogany a letáky nabádající k vánočním nákupům, vysvětlete mu, že Ježíšek nosí dárky jen těm dětem, které na něj věří. Ostatní si musejí dárky kupovat sami.
  • Zkuste teorii o tom, že Ježíšek je mystická bytost, která nemá ráda, když se o ní příliš a nahlas mluví. Pak bývá na dárky skoupá. Třeba tím všetečné otázky na čas utnete.
  • Povídejte si často na téma vánočních svátků jako takových. Mluvte o tom, že někteří lidé na Ježíška zkrátka nevěří, ale zase věří věcem jiným. Zrovna tak ne každý tyto svátky slaví nebo je má rád.
  • Když už není jiné cesty a všechny postupy jste vyčerpali, jděte pomalu s pravdou ven. Važte slova, ale v podstatě se držte toho, že Ježíšek tu vždycky bude pro ty, kteří na něj věří.
  • Zamyslete se i nad tím, jestli dítě chce pravdu skutečně znát. Možná se jen o Ježíška zajímá, chce vědět víc o tom, "jak pracuje". Třeba byste ho jednoznačnou odpovědí zklamali.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny