Dobré odpoledne, dnes je pondělí 24.6.2024, svátek slaví Jan, zítra Ivan.

Inline škola Lene Olomouc - zkušenosti, diskuze, reference, recenze, fotografie, fotogalerie

inline-skola-kurzy-lene-olomouc-zkusenosti-reference-recenze-diskuze

inline-skola-kurzy-lene-olomouc-zkusenosti-reference-recenze-diskuze
Byl jsem pozván do inline školy Lene v Olomouci na kurzy kolečkového bruslení. Vyučuje zde Mgr. Lenka Buchcárová (mistryně freestyle bruslení ČR a Evropy) a Petr Coufal. Absolvoval jsem asi 3hodinový náhled, ve kterém jsem udělal několik fotografií. Rád bych zde napsal několik svých postřehů, názorů a pocitů.

___
___


Výuka inline bruslení probíhá v zimních měsících v Olomouci Hodolanech na ulici Farského 2. Viděl jsem 3 skupiny žáků - začátečníci, středně pokročilí a pokročilí.

Začátečníci byly malé děti - bylo jich 9 ve věku kolem 4-6 let. Mírně pokročilí pak byly větší děti a stejně tak i pokročilí. Výuka dospělých toho dne neprobíhala, což mi v zásadě ani nevadilo, protože děti jsou spontánnější a jejich výuka je náročnější, než u dospělých.

Z výuky jsem měl dojem profesionality, bylo zřejmé, že hlavní instruktorka Lenka Buchcárová má letitou praxi ve výuce inline žáčků. Chvílemi jsem hlavní cvičitelku obdivoval, protože byla značně trpělivá i u méně poslouchajících dětí. Uznání také patří za schopnost cvičitelky udržet soustředění dětí. Ve výuce dětí se inline škola hlásí k heslu "škola hrou", takže i složitější inline kreace jsou nazývány jednoduššími názvy jako cibulky, půlcibulky, kačenka, stromeček apod.. Mezi složitější názvy pak patří nůžkový postoj, bogna, crazy, criss cross ad.

Zaslechl jsem také pojem opičí dráha, což značilo překážkovou trasu, kterou má žák projet (viz fotografie). Další hrou byl špaček (děti jezdí kolem kelímků při hudbě, při pauze v hudbě se děti musí co nejrychleji dostat ke kelímku, kdy je vždy o jeden kelímek méně než počet dětí - ten kdo to nestihne vypadává - a tak stále dokola). 

Výuka probíhala skupinově i individuálně. Každý žák byl vyslyšen, když se mu něco nedařilo. V určitých chvílích probíhala i individuální výuka asistentem Petrem Coufalem, který pomáhal hlavní cvičitelce i v administrativních a organizačních záležitostech přímo na probíhajícím kurzu.

V inline škole Lene se mi líbilo, že se dbá na bezpečnost a lidskost. Milé např. bylo, když si hlavní cvičitelka na konci výuky sedla s dětmi, krátce si s nimi popovídala a všem dala malou odměnu ve formě samolepky. Co se týče bezpečnosti, hlavní civičitelka Lenka Buchcárová používala při výuce ochrannou přílbu. Děti používaly všechny ochranné prvky - tzn. především dobře připevněnou přílbu a chrániče na klouby (zápěstí, kolena a lokty).

Rodiče mohou být přítomni výuce (sedět na okraji tělocvičny). Dle mého názoru ale děti byly rodiči rozptylovány (byť třeba jen svou přítomností) a výuce to příliš neprospívalo.

Olomoucká inline škola Lene má pestřejší program - např. in-line aerobik a tanec na trekových bruslích, individuální výuky, exhibiční vystoupení a doprovodný program pro sportovní a kulturní akce, firmy, školy a také diskotéky na bruslích, příměstské tábory ad. Zajímavostí je Tempish night skate - noční inline projížďky po Olomouci. Jde o noční výjezdy po Olomouci pod dohledem a ochranou Městské policie v Olomouci (a za souhlasu a podpory Magistrátu města Olomouce).

Osobně bych tuto školu doporučil a v budoucnu se chystám i své dítě svěřit inline škole Lene Olomouc.

 

Fotografie, fotogalerie

Mnou pořízené fotografie z inline školy Lene Olomouc jsou k nahlédnutí veřejně na facebooku zde:

1. série (začátečníci)

2. série (středně pokročilí)

3. série (pokročilí)

 

Diskuze o inline škole Lene Olomouc

Diskutovat můžete založením tématu na diskuzním webu www.mojestarosti.cz.

 

 


Důležité odkazy:

 

Poznámka: nejedná se o PR článek, ale o osobní zkušenosti MUDr. Zbyňka Mlčocha