Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Děti - chování, zdraví, různé Jak utišit plačící miminko, kojence - tipy, rady, návod

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Jak utišit plačící miminko, kojence - tipy, rady, návod Email
Úterý, 12. listopad 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6215x

jak-utisit-placici-miminko-kojence-tipy-rady-navodNejste v pohodě? Štve vás celý svět? Vaše dítě je neklidné a pláče? Než vezmete své miminko do náruče, párkrát se zhluboka nadechněte. Vaše špatná nálada mu nepřidá! Co vám může pomoci? Vzít dítě na rameno, nakrmit ho, dát ho k prsu, nabídnout mu prst či ho jemně něžně poplácávat.

___

___

Jak uklidnit neklidné plačící miminko

  • Přes práh s ním v kočárku drncat nemusíte. Ani ho vyhazovat do výšky - to ostatně není nejlepší ani nejzdravější. Vezměte ho "na ruku" a pohoupejte ho. Třást s ním ale nemusíte. Pěkně rytmicky, pomaloučku, polehoučku ...
  • Když není k utišení, zkuste mu nejprve nabídnout nějakou mňamku. Zákusek to ovšem nebude, nejlepší je pro něj, jak dobře sama víte, mámino mléko, případně, pokud nemůžete kojit, mléko náhradní. Možná ani nemá úplně hlad, ale být u prsu ho uklidňuje.
  • Nabídnout mu můžete i svůj prst, tím upoutáte jeho pozornost a ono zapomene, proč vlastně plakalo. Samozřejmě si bude myslet, že je to mámin prs nebo  lahvička, ale to nevadí. Pokud by přece jenom plakalo z hladu, poznáte to podle toho, že : Foto: bude dál nepokojné.
  • Když je prcek nespkojený, něco se mu nelíbí. Můžete ho zvednou a dát si ho přes rameno. To,m co uvidí kolem, ho určitě zaujme. Některé děti mají přímo potřebu vidět kolem sebe a uklidňuje je to. Některým miminkům prostě jenom stačí, když jsou ve vzpřímené poloze a mají "srdce na srdci."
  • Jemné rytmické poplácávání po zadečku a masírování zádíček je většině dětiček příjemné. Také byste to brali, no řekněte. Jednak odpoutá pozornost dítěte od jeho breku, jednak má zklidňující účinek
  • Když je neklidné, rozmrzelé, pofňukává, třeba mu vadí ten velký volný prostor kolem něho. Pomůže, když uděláte raneček. Zkuste ho dát do lehké zavinovačky, bude se v ní cítit skoro jako u mámy v bříšku.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny