Příjemnou noc, dnes je neděle 11.6.2023, svátek slaví Bruno, zítra Antonie.

Prevence vykradení auta, jak zabránit vykradení automobilu - tipy, rady

prevence-vykradeni-auta-jak-zabranit-vykradeni-automobilu-tipy-rady

prevence-vykradeni-auta-jak-zabranit-vykradeni-automobilu-tipy-rady
Automobily se stávají pro zloděje neodolatelným lákadlem a tito nenechavci využijí jakoukoliv možnost, jak se obohatit a věci si přisvojit. Nezřídka je to zdroj jejich jediných prostředků. Často jim nahrává i ta skutečnost, že vozidla opomenou jejich majitelé zamknout. V některých případech bývá škoda poškozením vyšší, než škoda odcizením. Nejčastější lokalitou, kde dochází ke krádežím věcí z vozidel, jsou parkoviště u nákupních a obchodních center a parkoviště sídlišť.

___

___

Pachatelé využívají zvýšeného pohybu lidí a určité anonymity. V určitých obdobích pak okolí lesů, kde houbaři ponechávají svá vozidla, dále okolí hřbitovů, rybníků a koupališť. V rámci předcházení této trestné činnosti se policisté zaměřují na řadu preventivních aktivit jak na parkovištích, tak i nákupních centrech a v rizikových lokalitách.

 

Jak se vyhnout vykradení svého auta, automobilu:

  1. Nenechávejte na sedadlech ani odkládacích plochách vozidla žádné věci, zejména kabelky, kufříky, jiná zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, doklady od vozidla či jiné osobní doklady, peněženky apod. Pokud je to možné, uzavřete je do zavazadlového prostoru (kufr).
  2. Své auto vždy zamykejte, stejně jako všechny zámky vozidla. A to třeba i v době, kdy jdete třeba jen zaplatit benzín na benzínce. 
  3. Okna, dveře i kufr vozidla řádně zavírejte.
  4. Nenechávejte klíčky v nehlídaném voze.
  5. Parkujte na dobře osvětleném a přehledném místě.
  6. Nenechávejte nikdy náhradní klíčky, doklady od vozu a další důležité doklady v autě.
  7. Výhodnější je používat přenosná autorádia.
  8. Využijte mechanických zábranných prostředků (uzamykání řadicí páky apod.) a elektronických zařízení (prostorová čidla, sirény, imobilizéry, elektronické čipy) ke snížení možnosti odcizení vozidla.
  9. Je-li to technicky možné, při překládání zboží z/do zavazadlového prostoru ostatní dveře od vozidla zabezpečeny.
  10. Na parkovištích si všímejte osob, pohybujících se mezi zaparkovanými vozidly