Náhodné stránky webu
- (16.12.2013) Co je to ricinový olej a jaké jsou jeho účinky na zdraví
- (18.07.2010) Nárok na příspěvek na bydlení u osoby bydlící v podnájmu
- (01.12.2011) Návod jak se zbavit únavy - 7 tipů, rad
- (08.11.2015) Konejšení nebo nakopnutí - co víc pomůže v krizi?
- (25.06.2010) Jak se zbavit kuny na půdě - plašiče ani lidské vlasy nepomohou
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
Jak se chovat, co dělat při autonehodě, dopravní nehodě, bouračce - informace |
![]() |
Čtvrtek, 04. červenec 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6470x |
___ Označte místo autonehody trojúhelníkemBezprostředně po nehodě ytáhněte klíčky od zapalování a pro jistotu zkontrolujte, zda nebyl nikdo zraněn a nepotřebuje pomoc. Místo nehody co nejdříve viditelně označte výstražným trojúhelníkem. Jde o vaši bezpečnost, trojúhelník se proto snažte umístit tak, aby byl pro všechny další řidiče dobře viditelný. Pokud je to možné, s auty nijak nemanipulujte a ponechejte je přesně na tom místě, kde po nehodě stojí. Pokud je nutné automobily přemístit, předtím udělejte fotografie z několik stran!!!
Zavolejte asistenční službu vaší pojišťovnySoučástí vašeho povinného ručení je většinou také asistenční služba. Nerozpakujte se ji proto použít. Odborně vyškolený pracovník asistenční služby je tu právě proto, aby vám v takových chvílích pomohl a poradil, co v daném okamžiku dělat. Volejte tedy asistenční službu své pojišťovny. Tam vám .přesně sdělí další postup.
Snažte se domluvit s dalšími účastníky dopravní nehodyPokud škoda na vozidlech nepřesáhne 100 tisíc korun a nikdo nebyl zraněn, nernusíte k nehodě volat policii. V takovém případě se snažte s dalšími účastriíky domluvit. Ujasněte si, kdo nehodu zavinil, a vyplňte formulář "Oznámení škodní události". Ten následně viník nehody předá své pojištovně. Pokud formulář nemáte, zaznamenejte na čistý papír
Může se také stát, že se viník bude snažit z místa nehody ujet. .
Udělejte video, nafoťte z místa fotografie, zajistěte si svědkyExistují-li svědci nehody, poznamenejte si jejich kontaktní údaje a telefonní číslo. Svědectví třetí strany může být užitečné v případných sporech a dalších nejasnostech. Je-li to možné, snažte se také poškozená vozidla vyfotografovat, a to jak detaily poškození auta, tak i celkové pohledy na místo nehody. Předpokládáte-li, že škoda na některém z vozidel bude vyšší než 100 tisíc korun, nebo došlo k poškození okolních dopravních značek či svodidel, volejte policii, která nehodu vyšetří a zaprotokoluje.
Formulář Oznámení škodní událostidostanete zadarmo v každé pojišťovně, která sjednává povinné ručení. Jeho vyplnění, i když je stvrzeno podpisem obou účastníků nehody, však není závazné a obě strany mohou svůj názor později změnit. Někdy také nelze odhadnout, zda je způsobená škoda menší než sto tisíc. Proto při sebemenší nejistotě nebo pokud vám druhá osoba připadá nedůvěryhodná, raději zavolejte k nehodě policii.
Uškodím si přiznáním viny na nehodě na místě dopravní nehody?Máte-Ii obavy, že si svou výpovědí uškodíte, nemusíte vypovídat na místě nehody. Máte právo na právníka, se kterým můžete přijít do kanceláře policie jiný den, na který se s policistou domluvíte.
Nelžete, buďte férovíPři dopravní nehodě nezamlčujte žádná důležitá fakta a informace. Vždyje nutné přesně určit, kdo nehodu zavinil. Pokud máte svůj díl odpovědnosti, přiznejte jej. Při šetření většinou stejně vyjde pravda najevo, navíc by mohla vaše pojišťovna při nejasnostech snížit pojistné plnění. Nepodceňujte ani pojištění. Nejlevnější povinná ručení například nemusejí zahrnovat asistenční službu, jiná naopak obsahují i pojištění právní ochrany nebo úrazové připojištění řidiče. A to se vždy hodí. |
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------